Májová krása. Šest set květů pro kroměřížské seniory

Foto: Výstaviště Kroměříž
KROMĚŘÍŽ - Báječný první májový den zažili klienti Domova pro seniory U Kašny na Riegrově ulici v Kroměříži. Starosta města Tomáš Opatrný a ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný jim totiž doručili k vrcholící první části výstavy Floria jaro 2024 plné auto krásných řezaných květin. Celkem šest stovek. Na tento 1. máj tamní lidé asi nikdy nezapomenou.

„Tak tohle je pro nás velká čest a stejně velká radost, tohle bychom fakt nečekali,“ libovala si po boku svého manžela Františka paní Jarmila Bečková, když přebírala pestrobarevnou kytici, která jí udělala nesmírnou radost.

„Kytka potěší každou ženu, pořád si vybavuji tu naši svatební, to ale byly umělé květy kaly,“ povídala potěšená paní Jarmila, když si vzpomněla na vlastní svatbu.

„No, od té doby už nějaký čas uplynul, my jsme spolu od svatby už 63 let,“ vyprávěl její manžel František.

Máj je měsícem lásky, k té patří květiny.

„Vidíte, kytky k tomuto měsíci určitě patří a je úplně jedno, kolik vám je, moc děkujeme vedení města a organizátorům výstavy Floria,“ dodala paní Jarmila.

S velikou kytkou v ruce se přidala další klientka domova, kde bydlí osmdesát seniorů, Marie Forýtková.

„Pro mne je to nádherný počin, moc si toho vážím, když se už nepodíváme na výstaviště na tu krásu, tak ji máme přímo tady“ říkala s dojetím v hlase.

Květů se na místní smálo kolem šesti set.

„Samozřejmě předáme i dalším našim lidem, nazdobíme interiér, všichni máme velikou radost a moc děkujeme,“ dodala ředitelka Sociálních služeb Kroměříž Dagmar Klučková.

„Tuhle iniciativu jsme opravdu přivítali, je radost dívat se, jakou radost květy seniorům působí, věřím, že tahle tradice, která vznikla už vloni, bude pokračovat,“ hodnotil milou událost starosta Kroměříže Tomáš Opatrný.

„Ano, bude pokračovat, tímto počinem končí první část Florie, další začne 4. května a vyvrcholí na státní svátek 8. května. A my počítáme s tím, že kytky z našich expozic zase udělají radost na mnoha dalších místech v zařízeních sociálních služeb zřizovaných Zlínským krajem,“ konstatoval ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->