Město Kroměříž zlepšuje komunikaci s občany, spustilo aplikaci Mobilní Rozhlas

Město Kroměříž spustilo aplikaci Mobilní Rozhlas. Foto: Facebook města Kroměříž
KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice učinila další krok ke zlepšení komunikace s obyvateli města. V pátek spustila aplikaci Mobilní Rozhlas. Městský rozpočet přijde ročně asi na 70 tisíc korun.

Mobilní Rozhlas městu umožní rozesílat občanům e-maily s informacemi z radnice a v případě krizových situací i SMS zprávy do jejich mobilních telefonů. Lidé se k jejich odběru mohou přihlásit sami pomocí odkazu na webu města nebo na internetových stránkách aplikace,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř.

Zaregistrovat se lze na webové stránce www.kromeriz.mobilnirozhlas.cz, případně si občané mohou stáhnout aplikaci do mobilního telefonu. Mobilní Rozhlas od podzimu také nahradí aplikaci City Monitor, jejímž prostřednictvím občané od léta 2015 hlásí závady na městském majetku. „Mobilní Rozhlas i City Monitor poběží do konce srpna paralelně vedle sebe, od září pak lidé budou hlásit závady jen prostřednictvím Mobilního Rozhlasu,“ řekla Petra Nováková z odboru informačních technologií.

Mobilní Rozhlas tak občanům poskytne všestranné služby – kromě informací o dění ve městě budou moci také sami s městem komunikovat. „Na jednom místě lidé najdou zprávy, mohou zde nahlásit závady a Mobilní Rozhlas městu umožní také vytvářet různé ankety, průzkumy či minireferenda, pomocí kterých bude vedení radnice moci v budoucnu plánovat investice či další aktivity,“ poznamenal Krejčíř.

Mobilní Rozhlas přijde městský rozpočet ročně asi na 70 tisíc korun. Naproti tomu radnice ušetří 24 tisíc korun, které dosud za rok platila za využívání aplikace City Monitor.

Zavedení Mobilního Rozhlasu je dalším krokem, kterým město vylepšuje komunikaci s občany. Radnice letos například uspěla v soutěži Zlatý lajk 2021, když odborná porota vyhodnotila instagramový účet kroměřížského městského úřadu jako druhý nejlepší z měst ve Zlínském kraji. Radnice také od loňského června vydává v nové podobě Kroměřížský zpravodaj. Připravuje se také spuštění nového turistického portálu.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->