Městský úřad v Kroměříži omezil provoz

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
KROMĚŘÍŽ - Městský úřad v Kroměříži omezuje kvůli riziku nákazy koronavirem od pondělí 16. března provoz. Server Zlin.cz o tom informoval mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

„Osobní podání písemností bude možné bez předchozího objednání jen na podatelně na třídě 1. máje v pracovní době úřadu. Na pracovištích agendy občanských průkazů a cestovních dokladů, evidence obyvatel, řidičských průkazů, evidence vozidel, matriky a Czech POINTu je možné osobní jednání jen po předchozí telefonické či e-mailové domluvě s příslušným pracovníkem či na základě objednání v objednávkovém systému na webu města na adrese https://v3.kadlecelektro.cz/obj/index.php?id=101,“ uvedla tajemnice městského úřadu Veronika Škrabalová.

Upozornění o omezení provozu bude umístěno u vstupu do radničních budov. „S ohledem na vývoj epidemie nelze jinak, než opatření proti šíření nákazy přijmout a strpět. Apeluji na obyvatele města, aby omezení snášeli s pochopením, jde o zdraví nás všech,“ doplnil starosta Jaroslav Němec. Město reaguje na zpřísnění opatření proti šíření koronaviru, ke kterému v noci přistoupila vláda.

Rozhodla s platností od 06:00 o uzavření obchodů s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. Nově jsou také zavřené provozovny stravovacích služeb, výjimkou je zaměstnanecké stravování. Opatření má trvat do úterý 24. března 06:00. Zákaz neplatí pro prodejny výpočetní techniky a spotřební elektroniky, malých domácích zvířat a potřeb pro zvířata, brýlí a kontaktních čoček, novin a časopisů i tabákových výrobků. Zákaz provozu stravovacích restaurací se nevztahuje ani na stravování poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb či vězeňských zařízení a ani na prodej v provozovnách rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo na prodej jídel s sebou bez vstupu do provozovny. Od pátku platil zákaz provozu restaurací od 20:00 do 06:00.

Na území celé České republiky platí od čtvrtka stav nouze. Vyhlašuje se v situacích, které značně ohrožují životy, zdraví či majetek nebo bezpečnost. Zavřené jsou školy s výjimkou mateřských. V Kroměříži město požádalo rodiče, kteří si mohou zajistit hlídání, aby děti do školek nevodili. Ostatním dětem budou pracovníci mateřských škol od pondělka měřit teplotu. Pokud ji dítě bude mít zvýšenou, bude odesláno domů.

Vláda již dříve zakázala veřejnosti vstup na sportoviště, do posiloven, na koupaliště, do wellness zařízení a saun, hudebních a společenských klubů, knihoven či galerií. Zakázány jsou i akce s účastí více než 30 lidí. Zákaz se nevztahuje na schůze a zasedání orgánů veřejné moci a soudů či na pohřby.

V Kroměříži tak jsou kromě základních, středních a základních uměleckých škol zavřená i všechna městská sportoviště, Knihovna Kroměřížska, Dům kultury, kino Nadsklepí i turistické informační centrum. Omezen je počet osob, které se budou účastnit svatebního obřadu v obřadní síni na kroměřížské radnici.

Město přijalo také opatření v městské hromadné dopravě. Cestující musí nastupovat a vystupovat pouze prostředními a zadními dveřmi. Zrušeny jsou i kontroly kroměřížského obecního živnostenského úřadu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x