Milovníci cyklistiky, zbystřete! Mezinárodní týden turistiky na Valašsku bude letos poprvé i pro vás

Mezinárodní týden turistiky na Valašsku letos poprvé i pro cyklisty. Foto: Ilustrační (valasskomoje.cz)
VSETÍN - Město ve spolupráci s odbory oblasti KČT Zlínský kraj připravuje na 9. až 15. července 31. ročník Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku. Podívat se můžete například k obelisku 18. poledníku nad Vesníkem, do slovenských Strážovských vrchů nebo na Prženské paseky.

„V letošním roce jsme si pro účastníky připravili několik novinek. Jednou z nich je možnost obdivovat krásy naší krajiny ze sedla kola. Ke každé z plánovaných turistických tras jsme totiž připravili cyklotrasy. Na své si tedy poprvé přijdou i milovníci cykloturistiky. Další novinkou je možnost načíst si trasy pro jednotlivé dny v elektronické podobě přímo do telefonu, přičemž ale k dispozici budou nadále i mapy v listinné podobě,“ uvedl starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL). 

„Připravili jsme také nové trasy spojené s uměním a historií valašské krajiny a mohu prozradit, že účastníky na nich čekají nádherné výhledy,“ doplnil předseda KČT Zlínský kraj Jiří Homolka.


Program 31. ročníku MTTV odstartuje v sobotu 9. července od 8 do 22 hodin prezencí přímo u organizačního štábu, který bude sídlit v 1. patře budovy městského úřadu na Svárově. „Slavnostně pak celou akci zahájíme tentýž den v 19.30 hodin ve velkém sále Domu kultury,“ informoval místostarosta pro cestovní ruch Pavel Bartoň (ANO 2011) s tím, že zájemci o účast se stále ještě mohou přihlašovat prostřednictvím webových stránek www.mestovsetin.cz, poštou na adresu MěÚ Vsetín, OŠaK, Svárov 1080, 755 01 Vsetín, případně i přímo na místě během konání akce.


A kam vlastně turisté v rámci 31. ročníku MTTV zavítají? Podívají se například k obelisku 18. poledníku nad Vesníkem, na Svantovítovu skálu či Ochmelov, do slovenských Strážovských vrchů, k památníkům TGM a Franze Josefa u Valašského Meziříčí či na Prženské paseky. „V rámci každého dne budou vyznačeny dvě trasy – kratší o délce 10 – 15 kilometrů a delší o délce 20 – 30 kilometrů,“ přiblížil Bartoň, který upozornil, že (cyklo)turisté se musí přihlásit k účasti na jednotlivých vycházkách, resp. vyjížďkách nejpozději den předem v sídle organizačního štábu. 


O závěrečnou tečku za MTTV se ve čtvrtek 14. července od 18 hodin postará slavnostní setkání v malém sále Domu kultury.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x