Mírový běh bude mít zastávku i v Rožnově

Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - V pondělí 3. srpna 2020 zavítá do města Rožnov pod Radhoštěm mezinárodní Peace Run nebo-li Mírový běh. Jedná se o štafetový běh s hořící pochodní, který již proběhl přes více než 140 zemí světa, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Účastníci doběhnou v 16 hodin na Atletické hřiště Dany Zátopkové a po krátkém programu budou pokračovat po cyklostezce ve směru na Valašské Meziříčí.

Tato výjimečná sportovní a společenská událost se koná od roku 1987 a je slavnostně zahajována před budovou OSN v New Yorku. Poté mezinárodní tým běžců přináší planoucí pochodeň míru a harmonie v průběhu osmi měsíců do více než 80 zemí světa. Tímto způsobem si každoročně předá pochodeň z ruky do ruky přes milion lidí.

S Mírovou pochodní můžou zájemci běžet, nebo ji na chvíli podržet a vložit do ní své přání pro ostatní.  V České republice se v letošním roce místo původně plánované celoevropské trasy běží speciální trasa, v termínu od 1. do 16. srpna.

Trasa začíná v nejvýchodnějším bodu České republiky v Jablunkově 1. srpna a končí ve Františkových Lázních 16. srpna. Přijďte přivítat a povzbudit běžce, kteří se dobrovolně vydali na dlouhou cestu symbolizující přátelství, porozumění a mír.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x