Mladík okradl seniorku o šperky a 25 tisíc korun

Foto: Policie ČR
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Opět se ukázalo, že místo důvěřivosti je v případě některých lidí potřeba spíše obezřetnost. Pod záminkou pomoci se mladý muž dostal do domu seniorky, které záhy odcizil 25 tisíc korun a šperky. Díky rychlému zásahu policie byl mladík ihned dopaden a peníze a šperky vráceny původní majitelce.

V uplynulém týdnu navštívila pětašedesátiletá seniorka hřbitov v obci na Uherskobrodsku, kde pracovala parta dělníků. Jeden z mladíků se dal s ženou do řeči a postupně se dozvěděl, že žena žije sama a že by potřebovala pomoci s pracemi v rodinném domě. Vyměnili si telefonní čísla s tím, že se mladík seniorce ozve.

Muž uplynulou sobotu seniorce skutečně zavolal a chtěl, aby pro něj přijela do Ostrožské Nové Vsi, odkud ho dovezla do svého domu. Tam se začali domlouvat na práci spočívající ve vymalování dvou pokojů. Během hovoru žena odešla na toaletu, čehož mladík využil a začal dům prohledávat. Ve skříni v obývacím pokoji našel obálku s 25 tisíci korunami, které dal do kapsy, a k tomu přibral ještě šperky. Po návratu z toalety mladík předstíral, že telefonuje a následně seniorce sdělil, že musí odjet do nemocnice za nemocnou matkou.

Po jeho odchodu seniorka zjistila, že byla okradena. Neprodleně zavolala na linku 158, kde krádež oznámila a uvedla i popis muže, kterého začali policisté ihned hledat. „Policisté po chvíli spatřili mladíka shodného popisu na autobusové zastávce, kam po několika minutách přijel taxík, který ho měl vyzvednout. Mladík taxíkem neodjel, protože ho policisté kvůli podezření z krádeže peněz zadrželi. Krádež nejprve zapíral, ale později se přiznal,“ popsala zadržení zloděje vedoucí Oddělení tisku a prevence Lenka Javorková

Zajištěné peníze i šperky policisté vrátili seniorce. Z mladíka se vyklubal recidivista, který má v rejstříku trestů už osm záznamů především za majetkovou trestnou činnost. Z vězení se naposledy vrátil letos v červenci. Kriminalisté muže obvinili z trestného činu krádež, za který může dostat až tříletý trest odnětí svobody.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x