Mladík se pokusil zavraždit otce

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
VSETÍN - Krajští kriminalisté stíhají vazebně dvacetiletého muže, který měl pobodat nožem svého otce. Za pokus zvlášť závažného zločinu vraždy mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na 10 až 18 let, serveru Zin.cz to sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Incident se stal uplynulý pátek mezi 22. a 23. hodinou v rodinném domě v obci na Vsetínsku. Dvacetiletý mladík po rozepři svého otce napadl nejprve fyzicky. Poté vzal z kuchyně nože, kterými na otce zaútočil a způsobil mu bodnořezná poranění.

„Zraněnému muži se podařilo utéct ven před dům, kde mu přivolala rychlou záchrannou službu náhodná svědkyně. V době incidentu se v domě nacházela i matka útočníka, která se snažila svému synovi v napadání zabránit. Zranění neutrpěla. Přivolaní policisté mladíka zadrželi v rodinném domku. Zraněného muže transportoval vrtulník do ostravské nemocnice,“ upřesnila Javorková.

Krajští kriminalisté už muži sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval, a policisté včera odpoledne muže odvezli do vazební věznice.