Mlýnková, Štvrtecký nebo tým 1. FC Slovácko. Zlínský kraj ocenil své nejlepší sportovce

Zlínský kraj zná své nejlepší sportovce za rok 2022. Foto: Zlínský kraj
ZLÍNSKÝ KRAJ - Lední hokejistka Natálie Mlýnková, která se vloni mimo jiné účastnila zimních olympijských her v Pekingu, se stala nejlepším sportovcem Zlínského kraje za rok 2022. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v úterý 16. května ve zlínském Kongresovém centru. Během ceremoniálu byli oceněni i další sportovci, kterým osobně poblahopřáli hejtman Radim Holiš.

„Jako aktivního sportovce mě velmi těší, kolik úspěšných sportovců a nadějí ve Zlínském kraji máme. Každý, kdo sportuje, ví, že jen talent k úspěchu nestačí. Předchází tomu dřina a pevná vůle. Všem, kteří si odnesli ocenění, blahopřeji a děkuji, že pomáhají šířit dobré jméno Zlínského kraje a motivují ostatní k pohybu,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Sportovci obdrželi pamětní listy, květiny a ceny, které vznikly v ateliérech Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí.

„Významnou část života jsem strávil na trávníku mezi dvěma brankami, proto mě těší, že máme v kraji špičkový fotbalový klub. Chci vám pogratulovat a popřát mnoho úspěchů, aktuálně především v závěrečných bojích nejvyšší české ligy,“ vzkázal fotbalistům Slovácka radní pro oblast sportu Jiří Jaroš, který týmu předal hlavní cenu v kategorii Nejúspěšnější kolektiv.

Absolutní vítězka Natálie Mlýnková pochází ze Zlína. V loňském roce se účastnila zimních olympijských her v Pekingu, kde ženský reprezentační tým obsadil 7. místo. Na Mistrovsví světa získala 3. místo a v zápase o bronz vstřelila 2 góly. Jelikož si Natálie právě plní studijní povinnosti v USA, ocenění za ni převzala její maminka.

V minulosti se absolutními vítězi ankety Sportovec Zlínského kraje stali například hokejisté Petr Čajánek a Michal Jordán, střelkyně Adéla Bruns, snowboardistka Šárka Pančochová nebo stolní tenistka Hana Matelová.

Sportovec Zlínského kraje 2022 – přehled oceněných

Absolutní vítěz:
Natálie Mlýnková – lední hokej

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec – TOP 10:
Sára Čajanová – lední hokej
Adam Horák – lukostřelba
Vendula Horčičková – orientační běh
Natálie Mlýnková – lední hokej
Lukáš Mořkovský – házená
Šárka Pančochová – snowboarding
Milan Petržela – fotbal
Jakub Štvrtecký – biatlon
Matěj Zábojník – plavání
Jiří Zalubil – rychlostní kanoistika

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let: Miroslav Knedla – plavání


Nejúspěšnější handicapovaný sportovec: Hetmer Patrik (+ trasér Miroslav Máčala) – para-alpské lyžování


Nejúspěšnější sportovní kolektiv: 1. FC Slovácko (muži „A“) – fotbal


Nejúspěšnější trenér: Martin Svědík – fotbal


Cena hejtmana Zlínského kraje: Výběr amatérů Zlínského krajského fotbalového svazu – fotbal

Zdroj: Zlínský kraj

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x