Mobilní pošta bude ve Zlínském kraji k dispozici do 22. září. V říjnu se opět vrátí

Mobilní pošta bude ve Zlínském kraji k dispozici do 22. září. Foto: Česká pošta
ZLÍNSKÝ KRAJ - Česká pošta rozšiřuje působnost mobilní pošty na další kraje v České republice. Ve Zlínském kraji bude zajíždět do dvaceti obcí dle jízdního řádu, a to do 22. září.

Začátkem února po rozhodnutí vlády o omezení pohybu v okresech, které byly nejvíce postiženy koronavirem, spustila Česká pošta mobilní pošty na Trutnovsku, Chebsku a Sokolovsku. Poté se tyto dvě operativní jednotky na měsíc přesunuly do jižních Čech a do Pardubického kraje. Od 3. května působily měsíc v Libereckém kraji a na Vysočině. V červnu testování probíhalo v dalších dvou krajích, Jihomoravském a Ústeckém a od července v kraji Plzeňském. V srpnu působila mobilní pošta na Olomoucku a od 3. do 6. září vypomáhala ve Vysokém Mýtě z důvodu rekonstrukčních prací na tamní pobočce České pošty.

V případě potřeby je Česká pošta připravena mobilní pošty bezodkladně přesunout na další potřebná místa po celé České republice, včetně původních lokalit. To se stalo například na konci června, kdy od pondělí 28. června byla jihomoravská mobilní pošta operativně přemístěna přímo do obcí postižených ničivým tornádem. V těchto lokalitách působí mobilní pošta doposud.

Ve Zlínském kraji bude mobilní pošta zajíždět do dvaceti obcí dle jízdního řádu, a to do 22. září. Poté se přesune do Kopřivnice, kde bude sloužit klientům opět jako náhrada za kamennou pobočku, která se bude rekonstruovat. Od 6. října se mobilní pošta opět přesune zpět do obcí na Zlínsku.

Mobilní pošta zajistí větší bezpečnost občanů, kteří si budou moci poštovní službu vyřídit u sebe v obci a nebudou muset kvůli ní cestovat do obce s pobočkou České pošty. Mobilní pošta zprostředkuje poslání listovních i balíkových zásilek, platby i výplaty poukázek a zajistí také výběry hotovosti jako na standardní poště. Samozřejmostí je možnost využít služeb Poštovní spořitelny. Občané díky mobilní poště nezmeškají výplaty sociálních dávek.

Po dohodě se starosty zapojených obcí budou občané informováni o konkrétním umístění mobilní pošty a čase její zastávky prostřednictvím vývěsky na úřední desce, obecním rozhlasem a informací na webových stránkách obce.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x