Moravní most už ne. Frekventovaná dopravní spojnice v Uherském Hradišti nově ponese jméno po J. A. Baťovi

Foto: televize TVS
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Zastupitelé Uherského Hradiště se na svém posledním zasedání zabývali novými pojmenováními, která dostane hned několik lokalit, kde se chystá nebo již probíhá výstavba. Největší pozornost poutá název frekventovaného mostu přes Moravu, kterému místní neřeknou jinak než „Moravní most“. Novým názvem mostu bude Most J. A. Bati.

Obecně zaužívaný název mostu přes řeku Moravu – Moravní most se už brzy změní na Most J. A. Bati. Nový název má reflektovat dosud nedostatečný odkaz města k baťovské éře, především pak k Janu Antonínovi Baťovi, který byl rodákem z bezprostřední lokality mostu, Rybáren.

„Téma pojmenování mostu visí ve vzduchu už řadu let. Most se nachází v poměrně těsné blízkosti rodného domu Jana Antonína Bati, významného rodáka, za druhé na břehu řeky Moravy blízko tohoto mostu se nachází také socha J. A. Bati a za třetí využíváme příležitosti, kdy most má projít kompletní rekonstrukcí, takže bude mít nový kabát a to je přece významná chvíle pro to, aby byl nově pojmenován,“ řekl starosta města Stanislav Blaha.

Železobetonový most přes řeku Moravu do Starého Města byl postaven v roce 1956 a od té doby neprošel zásadnější rekonstrukcí. Tomu odpovídá aktuální nevyhovující stav mostu, jehož některé prvky jsou již na hranici životnosti. Proto důležitou dopravní spojnici čeká nutná rekonstrukce, která začne už letos v létě.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x