Motorkář ujížděl několik kilometrů před policií. Měl platný zákaz řízení a pozitivní test na drogy

Ilustrační foto
VSETÍNSKO – Až dva roky za mřížemi hrozí dvaačtyřicetiletému muži, který ujížděl před policisty na motocyklu bez registrační značky. Později vyšlo najevo, že má platný zákaz řízení a navíc řídil pod vlivem drog.

V neděli po třinácté hodině si policejní hlídka v obci Ústí všimla projíždějícího motocyklu bez registrační značky. Policisté se rozhodli řidiče a také motorku samotnou řádně zkontrolovat. Jakmile ovšem motocyklista zjistil, že za ním jede policejní automobil, zrychlil a snažil se hlídce ujet.

Ujížděl několik kilometrů a dopadnout se ho podařilo až ve Vsetíně na ul. Josefa Sousedíka,“ upřesnil policejní mluvčí Petr Jaroš.


Důvody, které donutily dvaačtyřicetiletého muže policistům ujíždět, začaly vyplouvat na povrch v podstatě ihned po dopadení.

Kromě toho, že jel na motocyklu bez registrační značky, bylo lustrací například zjištěno, že muž řídil motocykl i přes fakt, že mu byl v srpnu loňského roku uložen zákaz řízení všech motorových vozidel v délce trvání 16 měsíců,“ pokračoval Jaroš.

Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.


„Policisté s řidičem následně provedli i testy na alkohol a jiné návykové látky. Pod vlivem alkoholu dvaačtyřicetiletý muž nebyl, ale test na drogy byl nakonec vyhodnocen s pozitivním výsledkem,“ informoval policejní mluvčí a dodal, že muž na výzvu policistů k absolvování lékařského vyšetření reagoval odmítnutím.


Všemi okolnostmi se v současné době nadále zabývají vsetínští policisté.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x