Můj dům, můj hrad. Fotbalisté Luhačovic vyhráli Lázeňský pohár

Foto: FK Luhačovice
LUHAČOVICE - Pochválen buď pán, který někdy v sedmdesátých letech minulého století pravil: budiž Lázeňský pohár. Tedy setkání fotbalistů z míst a měst, kde se napravuje pošramocené zdraví. Letos se na Radostově v Luhačovicích konal už 46. ročník, což z něj podle informací organizátorů dělá druhou nejstarší akci "jedenáctkového" fotbalu u nás.

Pro zajímavost si vyjmenujme účastníky unikátního setkání.

Do Luhačovic dorazily i se svými příznivci týmy Konstantinových Lázní, Janských Lázní, Mšené-lázní, Klimkovic, Lázní Bělohrad, Velichovek, Železnice a samozřejmě místní boys, jinak účastníci krajského přeboru.

Hrálo se ve dvou skupinách systémem každý s každým, v pěkném parnu dvakrát dvacet minut.

Domácí proklouzli sítem skupinových bojů bez ztráty bodu, soupeřům nastříleli sedm gólů.

Stejně, ba gólově ještě o fous lépe, si počínal jejich finálový soupeř ze Sokola Železnice, což je tým od Jičína, kde se v minulosti léčily těžké následky dětské obrny.

Finále pak bylo pravým vyvrcholením parádní akce. Gól v něm nepadl a domácí s hrajícím trenérem a nelepším hráčem turnaje Janem Jelínkem si pohár vystříleli až v maxinapínavém penaltovém rozstřelu.

„Vyhráli jsme po desáté v historii, to je tedy stylová oslava 110 let fotbalu v Luhačovicích, nejvíce nás těší, že od nás odjížděli domů spokojeni úplně všichni,“ pochvaloval si nejen prvenství předseda luhačovického klubu Zdeněk Červenka.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->