Koncem června ovládne Luhačovice multižánrový festival Luhovaný Vincent

Foto: Luhovaný Vincent
LUHAČOVICE – Musí dovolená představovat útěk do dálek, nebo stačí zavítat do koutů své mysli a nemuset opustit práh vlastního domu? Nejen o tom bude 13. ročník multižánrového festivalu Luhovaný Vincent, který se v Luhačovicích uskuteční ve dnech od 22. do 25. června. Ústředním tématem festivalu je Dovolená jako stav mysli.

Jsou naše takzvané dovolené opravdu odpočinkem, nebo přinášejí spíše stres z plánování, z potřeby vidět a zažít co nejvíc, dostat to papírově nejlepší, a nakonec se na sociálních sítích pochlubit kýčovitými fotografiemi a nucenými úsměvy? Cítíme nátlaky agentur, influencerů a sociálních sítí? Nejezdíme zbytečně přes půl republiky, Evropy, světa, za něčím, co možná můžeme mnohem snáze, příjemněji, dostupněji, klidněji, levněji a ohleduplněji zažít nedaleko svého domova?

Na všechny tyto otázky se bude snažit odpovědět letošní Luhovaný Vincent, pro kterého je dovolená spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, z města do prázdninového rezortu, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, nehledě na to kde.

Pokračování článku najdete zde.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x