Muž pobodal spolubydlícího. Je obviněn z pokusu o vraždu

Foto: Policie ČR
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Slovní konflikt dvou mužů skončil pobodáním. Ke krvavému konfliktu došlo v minulém týdnu na ubytovně ve Valašském Meziříčí. Útočník byl následně obviněn z pokusu vraždy.

K drsné události došlo minulý týden ve středu odpoledne na jedné z ubytoven ve Valašském Meziříčí. Devětapadesátiletý muž po předchozím slovním konfliktu dvakrát nožem bodl svého pětapadesátiletého spolubydlícího. Ten utrpěl závažná bodná zranění v oblasti krku a hrudníku, která si vyžádala ošetření v ostravské fakultní nemocnici, kam byl z Valašského Meziříčí vzhledem k závažnosti poranění transportován.


„Jak už to v podobných případech bývá, i zde sehrál svoji roli vypitý alkohol. Útočník po činu nadýchal přes dvě promile alkoholu a u pobodaného muže bylo dechovou zkouškou zjištěno dokonce 3,6 promile alkoholu,“ uvedl jednu z příčin krvavého konfliktu policejní tiskový mluvčí Petr Jaroš.


Devětapadesátiletého muže krajští policisté obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda. Násilník je v současné době stíhán vazebně a v případě prokázání viny mu hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody.

--> --> --> --> -->