Muž vyhrožoval rodičům s mačetou v ruce, putoval do vazby

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
VSETÍN - Ve vazební věznici v Ostravě skončil osmadvacetiletý muž ze Vsetínska, který v podnapilém stavu vyhrožoval s mačetou v ruce doma rodičům ublížením na zdraví. Muž byl před nedávnem z domu vykázán a příchodem domů vykázání porušil, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Násilník se podle policie dopustil dvou trestných činů, za které mu hrozí několikaleté vězení.

Osmadvacetiletého muže ze Vsetínska vykázali policisté na deset dnů z domu, kde bydlel se svými rodiči, letos v červnu. „Důvodem vykázání bylo stupňující se násilí vůči rodičům, které opakovaně v podnapilém stavu nebo pod vlivem drog napadal, vyhrožoval jim smrtí a vulgárně je urážel,“ konstatovala Javorková s tím, že vsetínský soud po deseti dnech vydal předběžné opatření, kterým prodloužil zákaz vstupu muže do domu na dalších šest měsíců, během kterých muž několikrát vykázání porušil tím, že do domu podnapilý přišel nebo rodiče kontaktoval přes SMS zprávy, což v době vykázání také nesmí.

Naposledy vykázání porušil začátkem tohoto týdne, kdy přišel večer v podnapilém stavu s mačetou v ruce do domu s tím, že si jde s rodiči vyřídit účty. Přivolaní policisté muže zpacifikovali a eskortovali ho do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. V dechu měl téměř jedno a půl promile alkoholu a měl pozitivní test na marihuanu. Po vystřízlivění si policisté muže na záchytce vyzvedli a předali ho kriminalistům, kteří mu sdělili obvinění z trestných činů nebezpečné vyhrožování a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Je stíhán vazebně.

--> --> --> --> -->