Muž z Kroměřížska chtěl prodat jízdní kolo. Podvodník ho připravil o téměř 800 tisíc korun

Ilustrační foto: archiv zlin.cz
KROMĚŘÍŽSKO – S podvody na internetu se v poslední době doslova roztrhl pytel. Jeden z nich řeší kriminalisté na Kroměřížsku, kde muž naletěl podvodníkovi, který se lstí dostal k přihlašovacím údajům jeho internetového bankovnictví. Podvedený muž přišel o téměř 800 tisíc korun.

V případě internetových podvodů jde o celorepublikový problém. Podvodníci hledají nové a nové způsoby, jak oklamat důvěřivé občany, a bohužel jsou i přes veškerá upozornění a časté zveřejňování těchto událostí mnohdy úspěšní.

Poškození přichází o velké finanční částky. V některých případech jsou schopni se kvůli podvodníkům zadlužit, jindy jde o firemní peníze. Stejně jako tomu bylo v posledním případě, který se na Kroměřížsku stal minulý týden,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Balášová.

Neznámý pachatel kontaktoval přes aplikaci WhatsApp šestačtyřicetiletého muže z Kroměřížska, který přes portál www.bazos.cz prodával jízdní kolo. Po zjištění, že kolo je stále ještě volné, poslal pachatel odkaz, který se jevil tak, jako kdyby jej poslali z České pošty.

Údajný kupující vyzval prodávajícího k tomu, aby přešel na tento odkaz, a tím se dostane na provedený peněžní převod. Následně byl na zobrazených internetových stránkách vyzván k zadání přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví, což učinil,“ sdělila k případu Barbora Balášová.

Na to mu zavolala pracovnice jeho banky, která zaznamenala pohyby na firemním účtu. „Přihlášením do internetového bankovnictví má muž přístup jak ke svým, tak firemním penězům. Svým chováním tak firmu připravil o bezmála 800 tisíc korun,“ pokračovala Balášová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x