Muž z Kroměřížska naletěl na facebookovou reklamu. Teď je o 200 tisíc korun lehčí

Ilustrační foto
KROMĚŘÍŽSKO – Dvaačtyřicetiletého muže z Kroměřížska zlákala reklama na Facebooku, která slibovala výhodné zhodnocení investic. Teď je důvěřivý muž o 200 tisíc korun lehčí.

Dvaačtyřicetiletý muž z obce na Kroměřížsku se nechal na Facebooku zlákat reklamou na výhodné zhodnocení investic. Kontaktoval tedy muže, kterému zaslal více než pět tisíc korun.

Jejich komunikace probíhala prostřednictvím telefonu a sociální sítě WhatsApp. Neznámý pachatel však od poškozeného přes počítačovou síť podvodně zjistil přístup k jeho bankovnímu účetnictví a bez svolení a vědomí majitele účtu převedl částku 200 tisíc korun.

Vrchní inspektor Oddělení hospodářské kriminality v Kroměříži nyní prověřuje veškeré okolnosti případu a podnikl kroky vedoucí k zajištění finanční hotovosti,“ uvedla k případu Barbora Balášová z Oddělení tisku a prevence krajské policie.

Po dopadení a prokázání viny hrozí pachateli za trestné činy podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací až šest let vězení.

„Opakovaně upozorňujeme občany, aby v žádném případě neposkytovali neznámým osobám svá přístupová hesla do různých aplikací či internetového bankovnictví, neumožnili vzdálený přístup ke svému počítači, nezadávali ověřovací či potvrzovací kódy v přítomnosti cizích osob a neuváděli nebo neposkytovali své osobní údaje třeba o platebních kartách prostřednictvím telefonů či e-mailů,“ varuje Barbora Balášová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x