Muž z Kroměřížska zpronevěřil čtyři luxusní auta za téměř osm milionů korun

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – Zlínská kriminální policie obvinila ze zpronevěry devětadvacetiletého muže z obce na Kroměřížsku. Ten ve čtyřech případech užíval luxusní automobily, na které postupně přestal jejich majitelům platit měsíční splátky. Škoda činí téměř osm milionů korun.

Mladý muž si chtěl koupit vůz od pražské firmy, která se věnuje prodeji luxusních vozidel. Při inventuře pracovníci firmy zjistili, že postrádají vozidlo Audi SQ8 a v databázi dohledali, že ho má v užívání právě devětadvacetiletý muž, který za něj ovšem neuhradil kupní cenu.

V únoru loňského roku ho vyzvali k vrácení vozidla, k tomu ovšem nedošlo, proto podali trestní oznámení. Vůz vypátrali policisté po pár dnech v Praze v myčce automobilů,“ upřesnila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Další tři vozidla si muž vzal do užívání prostřednictvím operativního leasingu s pozdějším odkupem od firmy z Karlových Varů v roce 2019. Požadované částky nejdříve splácel, po nějaké době ale nájemné hradit přestal.

Od firmy obdržel výpověď nájemní smlouvy z důvodu hrubého porušení podmínek s výzvou k vrácení vozidla. Termín byl stanoven na únor loňského roku. Muž ani jedno z vozidel nevrátil a do současné doby vozidla nebyla nalezena,“ uvedla Monika Kozumplíková.

Proti obviněnému muži je na území České republiky vedena řada dalších trestní řízení pro závažnou majetkovou trestnou činnost. V současné době je ve vazbě. V případě odsouzení za zpronevěru vozidel hrozí muži trest odnětí svobody až na osm let.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x