Muži přestalo tlouct srdce, zachránili ho brodští policisté

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Ve středu 26. února okolo poledne se policisté Veronika Dostálová a Vítězslav Klabačka z Obvodního oddělení v Uherském Brodě stali svědky události, při které zkolaboval osmdesátiletý řidič, informovala server Zlin.cz Simona Kyšnerová.

Hlídka byla ten den vyslána k dopravní nehodě v Uherském Brodě, kde osobní automobil narazil do popelnic. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že se v autě nachází starší muž. Měl problémy s komunikací a koordinací pohybu. Hlídka pojala podezření, že tento stav nesouvisí s nehodou, ale spíše s jeho zdravotním stavem. Zavolala proto rychlou záchrannou službu. V ten okamžik ale pán zkolaboval.

„Přestal dýchat a zastavilo se mu srdce. Bezvládného muže policisté vytáhli z vozu. Nápomocen jim v tom byl řidič kolemjedoucího auta pan Lukáš Kašný. Ihned poté začala hlídka provádět oživování. Vítězslav masíroval jeho srdce a Veronika mu zaklonila hlavu a kontrolovala vitální funkce. Pan Kašný komunikoval s operátorkou rychlé záchranné služby. Za necelých pět minut muži srdce naskočilo a on začal dýchat. Krátce poté dorazili záchranáři, kteří si ho převzali do své péče,“ popsala situaci Kyšnerová.

Díky včasnému a rozhodnému jednání zachránila uherskobrodská policejní hlídka muži život. Na tuto událost budou s hrdostí jistě dlouho vzpomínat. Patří jim za to velké poděkování.

„Veronika Dostálová a Vítězslav Klabačka, stejně jako všichni policisté, kteří každodenně dokazují, že práce u policie má smysl, tímto činem potvrdili, že to platí dvojnásob,“ dodala policejní mluvčí.