Muži RC Zlín jsou vítězem 1. ligy!

Foto: Tomáš Novosád (tomas-novosad.com)
ZLÍN - Poslední říjnovou sobotu sehráli ragbisté RUGBY CLUBU Zlín velmi dramatické finále 1. ligy v Praze Petrovicích. K určení vítěze nakonec nestačila ani normální hrací doba a muselo se prodlužovat 2 x 15 minut.

RK Petrovice – RC Zlín 12:22 po prodloužení, v normální hrací době 12:12 (7:7).

Finále zahájili muži RC Zlín docela slušným tlakem a poměrně brzy položili první pětku utkání. Ve 4. minutě pokládal Thomas Geldmacher, naše posila z Jihoafrické republiky, který má českou matku a nyní bude žít a studovat v ČR. Jan Smiřický přidal dva body z kopu po pětce, a tak byl stav 0:7. Hra byla hodně vyrovnaná, žádný z týmů nedal tomu druhému nic zadarmo a obě obrany fungovaly výborně. Ve 22. minutě však domácí přece jen dotlačili míč do brankoviště. I když situaci před položením ještě rozhodčí konzultoval se svými pomezními, pětku nakonec uznal. S následně proměněným kopem po pětce tak domácí srovnali na 7:7. Tak skončil i první poločas.V druhém poločase – ve 44. minutě měl možnost trestného kopu na branku z docela velké vzdálenosti Smířa, ale jeho kop byl krátký. V 48. minutě rozehráli Petrovice rychlý trestný kop, ale jejich přihrávku vystihl David Sluštík a položil pětku únikem přes půl hřiště. Rozhodčí pětku napřed uznal, ale po protestech domácích a další konzultaci s pomezními pětku odvolal pro předchozí nedodržení vzdálenosti 10 metrů našeho hráče, jenž bránil v rozehrávce. Vyrovnaná bitva tedy pokračovala dál za nezměněného stavu.V 51. minutě jsme si však vybrali snad jedinou slabší chvilku v utkání – ztratili jsme své autové vhazování na půlce hřiště a následoval únik soupeřovy rychlé tříčtvrtky (mimochodem také z JAR), kterou postupně nedokázali složit asi čtyři naši hráči, a tak hráč č. 13 položil pětku u autového praporku. Následný KPP však tentýž hráč neproměnil – 12:7. V 55. minutě Smířův další trestný kop na branku z velké dálky i úhlu skončil mimo. Podobnou situaci neproměnili ani domácí cca o 10 minut později.Zlínští hráči pak stále více tlačili na soupeře ve snaze o vyrovnání, ale petrovičtí nepovolovali v obraně. Až cca tři minuty před koncem měli naši hráči dva tři trestné kopy 5 etrům před brankovištěm, po jednom z nich domácí hráč provedl vysokou skládku a po žluté kartě byl vyloučen na deset minut. Naši hráči rozehráli, ale v následném rucku udělali předhoz a rozhodčí nařídil mlýn pro domácí na 5 metrů od brankoviště. Ragbisté Zlína však dokázali domácí rojníky přetlačit až do brankoviště, kde Marek Jandouš přiklepl míč, což znamená dosažení pětky. Rozhodčí však znovu celou situaci konzultoval se svými asistenty, ale pětku uznal – 12:12! A měli jsme samozřejmě možnost kopu po pětce. Jan Smiřický už byl v té době vystřídán, tak se kopu ujal Denis Juřík. Jednalo se o poslední akci normální hrací doby a Denis tak mohl určit vítěze utkání. Kop se mu ale vůbec nepovedl a následovalo prodloužení!Hned v 6. minutě prodloužení dostal žlutou kartu náš Tomáš Kotík a za další minutu se vrátil do hry petrovický „hříšník“ z konce normální hrací doby, takže domácí byli v přesile. Ale i v oslabení jsme ve 12. minutě prodloužení dokázali položit pětku – na konci ofenzivní akce byl David Končák. A kop po pětce proměnil náš třetí exekutor kopů na branku Lukáš Škrobák – 12:19. A hned v 15. minutě si Lukáš věřil i na trestný kop téměř z půlky hřiště a proměnil ho – 12:22.Ve druhém prodloužení se pak domácí snažili stále útočit, ale naráželi na obětavou obranu hráčů RC Zlín. Útoky domácích však tou dobou na sebe brali již jen jednotlivci a hostující tým působil kompaktněji, hlavně asi po fyzické stránce. Skóre se tak již do konce prodloužení nezměnilo a RUGBY CLUB Zlín se tak stal vítězem 1. ligy!Celé utkání bylo skutečně vyrovnané, tvrdé a fyzicky náročné. Našim hráčům patří gratulace a poděkování za celou podzimní sezónu, kdy vyhráli všechna utkání. Bohužel covidová situace vedla Českou ragbyovou unii k rozhodnutí „zmrazit“ v této sezóně sestup a postup do Extraligy, takže i na jaře bude RC Zlín hrát 1. ligu. Věřme, že našim hráčům vydrží nadšení z podzimu i na jaře a navážou tak na dobré výkony, které potěšily diváky a příznivce zlínského rugby!

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x