Na benefičním koncertu pro Ukrajinu vystoupí Jiří Pavlica, Viva La Musica nebo herci Slováckého divadla

Foto: Město Uherské Hradiště
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – V pátek 4. března se v centru Uherského Hradiště uskuteční benefiční koncert pro Ukrajinu. Vystoupí na něm Jiří Pavlica, sbor Viva La Musica nebo herci Slováckého divadla.

Město Uherské Hradiště a další příspěvkové a spřízněné organizace vyjadřují podporu Ukrajině, která v těchto dnech čelí nepřátelské agresi ze strany Ruska a Běloruska. Na podporu válkou zmítané země upořádají už tento pátek benefiční koncert, který se uskuteční na Masarykově náměstí od 16 hodin.

Na koncertu vystoupí houslista Jiří Pavlica, herci Slováckého divadla v čele s Pavlínou Hejcmanovou, Tomášem Šulajem a Pavlem Hromádkou, sbor Viva La Musica, rocková kapela NO!S3 ze ZUŠ Uherské Hradiště a další, jejichž jména budou organizátoři postupně doplňovat. Všichni vystupující účast přislíbili bez nároku na honorář.

„Jsem rád, že jsme se všichni společně semkli pro dobrou věc. Cílem koncertu není pouze vyjádřit solidaritu s Ukrajinou v rovině symbolické, ale snahou je také získat na pomoc lidem zasaženým válečným konfliktem finanční prostředky, které budou putovat tam, kde je to nyní nejvíce potřeba. Tito lidé si válku nevybrali, přesto za ni zaplatí obrovskou cenu. Pokud můžeme pro zmírnění jejich utrpení něco udělat, měli bychom to vyjádřit i činy, nejenom slovy,“ podporuje aktivitu ve městě starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Během koncertu bude možné finančně přispět na humanitární pomoc určenou občanům Ukrajiny, a to v hotovosti do připravených pokladniček Charity. Přispět je také možné symbolickým on-line nákupem vstupenky na benefiční koncert na webu Městských kin Uherské Hradiště.

Bezhotovostní platbou lze svoji podporu poslat i na některý z účtů zřízených nevládními organizacemi, jako je Člověk v tísni, Charita Česká republika, Paměť národa, Adra nebo Organizace pro pomoc uprchlíkům.

Kromě finanční pomoci je možno ve městě přispět i v rámci materiálních sbírek. Sbírka potravin a drogerie pro uprchlíky z Ukrajiny ve spolupráci s potravinovou bankou ve Zlínském kraji nyní probíhá v Informačním centru v Uherském Hradišti. S nabídkami ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny se mohou občané obrátit na Charitu Uherské Hradiště, která v Uherském Hradišti a jeho okolí tuto aktivitu koordinuje.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x