Na horách připadl nový sníh, lyžařské podmínky jsou ideální

Foto: Valachy.cz
VELKÉ KARLOVICE – Lyžařská sezona ve Velkých Karlovicích zdaleka nekončí. Od čtvrtka do pátečního odpoledne napadlo 30 cm nového sněhu, ve Ski areálu Razula se chystá i několik akcí, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Kromě lyžovačky se návštěvníci Ski areálu Razula mohou zúčastnit dvou doprovodných akcí – testování skialpů a lyžařského závodu pro děti.

„Díky mrazům jsme mohli v týdnu opět chvíli zasněžovat, pak ještě připadl čerstvý sníh. Návštěvníky tak čeká opravdu kvalitní jarní lyžování. Určitě ještě není na místě uklízet lyže do sklepa,“ konstatoval Lukáš Hájko ze Ski areálu Razula. Hotely Resortu Valachy, jehož je středisko součástí, v příštím týdnu ještě nabízejí volné pokoje, volné termíny na lekce lyžování i snowboardingu má zdejší Lyžařská škola Razulák.

V sobotu 29. února se bude v areálu konat oblíbené testování skialpů Dynafit na sjezdovce Razula a v neděli 1. března od 13 hodin poslední letošní závod O pohár strašidýlka Razuláka na sjezdovce Horal. Zajímavá podívaná čeká v neděli 1. března lyžaře u sjezdovky Razula: v prostoru vedle svahu se odehraje tradiční hasičská soutěž Zimní železný hasič Velkých Karlovic. Provoz pro lyžaře nebude nijak omezen.

Nadcházející víkend ve Ski areálu Razula je už předposledním v letošní zimní sezoně. „Příští víkend se jako tečka za sezonou v sobotu 14. března uskuteční tradiční Maškarní lyžovačka na Horalu. V neděli 15. března budeme lyžovat naposledy, pak již sezonu ukončíme, sjezdovky přenecháme sáňkařům a začneme se chystat na jarní úklid a přípravu letních aktivit. Hned týden po ukončení lyžařské sezony chystáme sportovní pobyt s cvičitelkou Hankou Kynychovou a Běžeckou školu Miloše Škorpila a už jsme také doladili velikonoční program pro naše hosty, pro které na svátky připravujeme kurz pečení frgálů, zdobení perníčků, pletení pomlázek, ale i nordic walking vycházky, jógu nebo výlet za ovečkami pro děti,“ dodal ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x