Na kroměřížském náměstí už stojí vánoční strom

Foto: MěÚ Kroměříž
KROMĚŘÍŽ - Na Velkém náměstí v Kroměříži už stojí vánoční strom. Nákladní automobil ho přivezl z ulice Chropyňská, kde stál na soukromém pozemku, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Vondrášek.

Jedná se o smrk pichlavý, který je vysoký zhruba 12 metrů a který byl vysazen asi před 35 lety. Strom bude v dalších dnech nazdoben a rozsvítí se ve čtvrtek 26. listopadu.

Jeho slavnostní rozsvícení každoročně i s pomocí stánkařů s vonícím sortimentem a dárkovým zbožím zahajovalo předvánoční čas, avizovalo začínající advent. Právě okamžik, kdy se rozsvítí vánoční strom před radnicí a zároveň světelná výzdoba náměstí a přilehlých ulici, láká tisíce návštěvníků do centra města.

„Letos bohužel tento tradiční scénář nepřichází v úvahu, program jsme museli zrušit. Je třeba dodržovat platná vládní nařízení a omezení týkající se shromažďování více osob, která byla přijata proti šíření nákazy koronavirem. Ale o rozsvícení vánočního stromu Kroměřížané tak úplně nepřijdou. Jen bude mít jinou podobu. Vše se včas dozví na facebooku města a na facebookové události Rozsvícení vánočního stromu 2020,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Ulice Kroměříže kromě stromu rozzáří vánoční osvětlení, které bude stejné jako v minulých třech letech, kdy kromě historického centra světelné prvky zdobily i ulice na průtahu městem. Další, nová výzdoba by měla být k vidění při vánočních trzích na Velkém náměstí, které jsou pod názvem Šťastné a veselé plánovány na 11. až 22. prosince. Také konání a podoba vánočních trhů se bude odvíjet od aktuálně platných opatřeních proti epidemii koronaviru.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x