Na kroměřížském sídlišti přibudou parkovací místa

Ilustrační foto (Foto: archiv MěÚ Kroměříž)
KROMĚŘÍŽ - Obyvatelé bytových domů v kroměřížské ulici Peřinkova se zřejmě ještě letos dočkají nových parkovacích stání. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Jan Vondrášek.

„Možnosti parkování v lokalitě jsou v současné době podobně jako na jiných sídlištích nedostatečné. Město zde proto hodlá vybudovat 22 parkovacích míst, čímž se zvýší komfort pro obyvatele vnitrobloku obytných domů,“ poznamenal starosta Jaroslav Němec. Cena podle projektu činí 1,2 milionu korun.

Město předpokládá, že stavební povolení pro tuto akci získá na jaře. Pokud se to povede, stavba by měla být realizována v letošním roce. „Stání pro 16 vozidel včetně jednoho místa pro tělesně postižené budou kolmá a s povrchem z drenážní dlažby. Projekt dále počítá i se šesti podélnými stáními s povrchem ze zatravňovací dlažby,“ popsala vedoucí odboru regionálního rozvoje Simona Prečanová.

Kromě zmíněných úprav parkování záměr zahrnuje také doplnění části spojovacího chodníku od bytového domu číslo 2743 v ulici Peřinkova po napojení na chodník vedoucí od ulice Moravská a také přesunutí stávajícího místa pro tříděný odpad na novou zpevněnou plochu, kterou ze tří stran bude krýt stěna. „Místo pro tříděný odpad bude přesunuto na bok domu číslo popisné 2739. Bude ze zámkové dlažby s kapacitou pro osm kontejnerů,“ uzavřela Prečanová.

--> --> --> --> -->