Na Lapači vznikne velkokapacitní očkovací místo

Velkokapacitní očkovací místo Na Lapači. Foto: Město Vsetín
VSETÍN - Kapacita stávajícího očkovacího místa ve Vsetínské nemocnici je naplněna. Nemocnice proto připravuje jeho přemístění do víceúčelové sportovní haly Na Lapači. Provoz zde bude zahájen 6. dubna a kapacita je nastavena až na tisíc dávek denně.

Od počátku ledna bylo ve Vsetínské nemocnici aplikováno sedm tisíc očkovacích dávek. „Další tři tisíce jsme rozvezli praktickým lékařům v celém okrese. Aktuálně každý pracovní den očkujeme v nemocnici přes dvě stě klientů a tento počet už ve stávajících prostorách není možné navýšit,“ uvedla ředitelka Vsetínské nemocnice Věra Prousková s tím, že centrum v nových prostorách bude mít až čtyřnásobnou kapacitu.

Dalším důvodem pro přemístění očkovacího místa je kapacita parkování. „Návštěvníci očkovacího centra budou využívat rozsáhlé parkoviště u sousedního zimního stadionu, navíc budou k dispozici  i vyznačená parkovací místa v ulici Na Lapači. Příjezd přímo ke vstupu do haly bude možný jen pro hendikepované osoby, “ sdělil provozní náměstek Vsetínské nemocnice Ladislav Kašpar.

Registrace k  očkování se nemění, nadále je zajištěno prostřednictvím CENTRÁLNÍHO REGISTRAČNÍHO SYSTÉMU Ministerstva zdravotnictví ČR, odkaz je k dispozici i na webu Vsetínské nemocnice. K očkování budou lidé přicházet v termínu, který jim rezervační systém určí. Potřebovat budou průkaz totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas) a  průkaz zdravotního pojištění.

--> --> --> --> -->