Na příjezdech do Uherského Brodu už měří rychlost dva radary

Ilustrační foto
UHERSKÝ BROD – Uherskobrodská radnice umístila na území Újezdce-Těšova nové radary na měření rychlosti projíždějících automobilů. V ostrém provozu jsou od začátku března v úseku, který je problematický pro bezpečnost místních obyvatel.

Umístění radarů v místní části Újezdci-Těšově předcházely stížnosti místních obyvatel, že je řidiči přijíždějící od Luhačovic nepovolenou rychlostí ohrožují při vyjíždění od jejich domů na vozovku. Před koncem minulého roku město rozhodlo, že na tomto úseku začne rychlost měřit.

Za prvních šest týdnů, kdy byly radary ve zkušebním provozu a ještě se nepokutovalo, bylo zaměřeno více než tři a půl tisíce řidičů, kteří se dopustili přestupku vysoké rychlosti. Jeden, který byl opravdu rekordmanem, měl naměřeno 113 km/h,“ uvedl místostarosta Uherského Brodu Ladislav Kryštof.

Jen za první týden ostrého provozu kamery v Těšově zaznamenaly přes šedesát porušení pravidel silničního provozu. Jejich viníkům doručí městská policie výzvu k zaplacení. Ti, kdo tak v termínu učiní, nepřijdou o body.

Druhý obousměrný radar je v provozu v ulici Prašická. „Tam se nachází škola, kde chodí děti přes přechod pro chodce, takže z toho důvodu se tam umístil ten druhý radar. Ten je v provozu už od prosince roku 2021. Od té doby tam bylo zjištěno asi osmnáct a půl tisíce přestupků,“ dodal Kryštof.

Radary na výjezdech z města směrem na Prakšice a Luhačovice nemají podle radnice sloužit k příjmům do městské pokladny, ale výhradně k zajištění bezpečnosti dětí i dospělých obyvatel Uherského Brodu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x