Na silnicích Zlínského kraje loni zemřelo 29 osob. Celkový počet nehod oproti předchozímu roku výrazně vzrostl

Foto: Dopravní policie ČR
ZLÍNSKÝ KRAJ – Statistiky dopravní nehodovosti ve Zlínském kraji za loňský rok jsou zase o něco horší než v předchozích letech. V roce 2022 stoupl nejen celkový počet dopravních nehod, ale i počet usmrcených osob. Mezi nimi výrazně převažují muži.

V loňském roce šetřila Policie České republiky ve Zlínském kraji celkem 4911 dopravních nehod, což je ve srovnání s rokem 2021 nárůst o 392 nehod. Negativní byl také počet usmrcených osob.

Vloni na silnicích našeho kraje zemřelo 29 osob, což je o 3 více než v roce 2021. Mírně vyšší byl i počet těžce zraněných. Celkem to bylo 75 těžce poraněných osob, a to je o 2 lidi více než o rok dříve,“ upřesnil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Lehké zranění utrpělo celkem 1332 účastníků dopravních nehod, což je o 157 poraněných více než v roce 2021. Za rok 2022 policisté evidují 246 nehod s účastí řidičů pod vlivem alkoholu, což je o 4 případy více než v roce minulém.


Celkem 9 lidí zemřelo při nehodách, které se staly v obci a zbylých 20 při nehodách, které se staly mimo obec. „Nejnebezpečnější byly z hlediska následků opět silnice 1. třídy, zemřelo na nich 13 osob z 29. Nejčastější příčinou tragických nehod bylo stejně jako v loňském roce nepřizpůsobení rychlosti jízdy. Z tohoto důvodu vloni zemřelo 13 účastníků silničního provozu,“ pokračoval Jaroš.


Při dopravních nehodách ve Zlínském kraji zemřelo výrazně více mužů než žen. Konkrétně se jednalo o 24 mužů a 5 žen. „Co se týká usmrcených účastníků dopravních nehod, tak nejvíce v loňském roce umírali řidiči osobních automobilů (7 usmrcených). Dále na našich silnicích zemřelo 6 spolujezdců, 6 chodců, 5 cyklistů, 4 motorkáři a 1 řidič nákladního automobilu,“ dodal policejní mluvčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x