Naříkání, bouchání a volání o pomoc. U požáru bytu v noci zasahovalo šest jednotek hasičů

Foto: HZS ZK
HOLEŠOV – Hned šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů vyjelo dnes v noci k požáru, který vypukl v jednom z bytů na ulici Novosady v Holešově. Všichni obyvatelé bytového domu museli být evakuováni.

Hasiči nejprve přijali v 00:43 hodin zprávu, že v jednom z bytů na ulici Novosady je slyšet naříkání a bouchání. Na místo byla proto vyslána jednotka Hasičské záchranné služby Zlínského kraje stanice Holešov.

Během jízdy nám bylo sděleno, že byla slyšet rána a že v bytě začalo hořet. Požární poplach byl proto postupně vyhlášen i jednotkám HZS Zlínského kraje stanice Bystřice pod Hostýnem i Kroměříž a jednotkám Sboru dobrovolných hasičů obcí Hulín, Holešov i Prusinovice,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Po příjezdu hasičů byli obyvatelé domu venku. Hasiči vyběhli do 4. patra a násilně otevřeli dveře bytu.

Na chodbě bytu ležel starší muž, který se nadýchal zplodin hoření. Muže jsme vytáhli a začali hasit jedním útočným proudem vody. Muž byl při vědomí a dýchal. Předali jsme ho do péče Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje,“ pokračoval mluvčí hasičů.

Na místo požáru se poté dostavil řídící důstojník hasičů z územního odboru Kroměříž a vyšetřovatel hasičů.

V 5. patře z balkonu volali dva obyvatelé bytu, ať je zachráníme. Požár už byl v té době lokalizován. Obě osoby byly evakuovány z domu vnitřním schodištěm,“ pokračoval Žemlička.

Hasiči následně zkontrolovali všechny byty jak z vnitřku domu, tak z vnějšku pomocí výškové techniky. K odvětrání vnitřních prostor použili přetlakový ventilátor.

Po druhé hodině se mohli obyvatelé domu vrátit do svých bytů. Po jejich návratu jsme provedli kontrolu bytů. Na dohlídku zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů,“ uzavřel Roman Žemlička.

Příčina vzniku požáru ani výše škody nebyly prozatím určeny. Další šetření na místě požáru proběhne dnes v dopoledních hodinách.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x