Náročný pátek pro hasiče: ve Zlínském kraji vyjížděli hned ke čtyřem požárům

Požár v obci Roštín. Foto: HZS ZK
ZLÍNSKÝ KRAJ - Hasiči ze Zlínského kraje vyjížděli v pátek odpoledne k požáru v hale průmyslového areálu v Roštíně. Jednotky se po uhašení ani nestihly vrátit zpět na své stanice z Roštína a opět se rozezněly sirény v okrese Kroměříž, tentokrát v obci Kvasice. Náročný páteční večer završily požáry na druhém konci kraje, tentokrát poblíž Valašského Meziříčí.

Nedbalostní jednání při svařování bylo v pátek odpoledne příčinou vzniku požáru v hale průmyslového areálu v obci Roštín na Kroměřížsku. Na místo bylo vysláno šest jednotek hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Jako první přijela místní jednotka hasičů, která průzkumem zjistila, že se požár z vozidla rozšířil na uskladněné dřevo a konstrukci objektu. Při likvidaci požáru použili hasiči i zařízení CCS COBRA, pomocí kterého uhasili plamenné hoření mezi podhledem a střešním pláštěm. Poté strhli část podhledů a dohasili skrytá ohniska. Požár se obešel bez újmy na zdraví. Škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun.

Zanedlouho se opět rozezněly sirény v okrese Kroměříž, tentokrát v obci Kvasice. Na tísňovou linku byla tato událost ohlášena jako požár plynového kotle ve sklepních prostorách řadového rodinného domu. Před příjezdem hasičů na místo byli všichni obyvatelé domu již venku a do objektu byl uzavřen přívod plynu a elektrické energie.

Na místo požáru byly vyslány čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Požár ve sklepě byl rychle uhašen pomocí vysokotlakého proudu a poté bylo provedeno odvětrání všech zakouřených prostor. Jako příčinu stanovil vyšetřovatel hasičů technickou závadu na elektroinstalaci. Ke vzniku požáru došlo v místnosti přiléhající ke kotelně. Vyšetřovatel vyčísli škodu na 15 tisíc korun.

Náročný pátek završily požáry na druhém konci kraje, tentokrát poblíž Valašského Meziříčí. Závažnějším z dvojice požárů, které byly ohlášeny téměř současně, byl požár nevyužívané buňky v prostorách nádraží v místní části Valašského Meziříčí – Krásně nad Bečvou.

Na místo bylo vysláno celkem pět jednotek hasičů včetně hasičů drážních. Podruhé během pátku byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Při příjezdu prvních jednotek na místo byla již buňka kompletně zasažena požárem. Dle informací od oznamovatele byla buňka využívána neoprávněnými osobami, proto hasiči kromě hašení prováděli i důkladný průzkum. Výskyt osob v objektu se naštěstí nepotvrdil a požár se obešel bez zranění.

Po uhašení byl objekt předán drážním hasičům. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který ve spolupráci s Policií ČR zjišťuje příčinu vzniku požáru a výši škody na majetku.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->