Natáčení 2. řady seriálu Bohatství ukryté v tradici je v plném proudu

Foto: Kateřina Nosková
ZLÍNSKÝ KRAJ – Natáčecí štáb televize TVS ve složení Kateřina Nosková, Slávek Hanáček a David Roubínek je už zase v jednom kole. Od září brázdí region jihovýchodní Moravy, kde natáčí hlavní protagonisty 2. řady seriálu Bohatství ukryté v tradici.

Výsledkem ročního snažení filmařů bude šestidílný seriál, ve kterém svůj um a životní příběh představí celkem 18 tvůrců, kteří spojili svůj život s tradičním řemeslem. Mezi nimi se objeví například výrobci hudebních nástrojů, skláři, keramici, kováři, řezbáři či vyšívačky.

Stejně jako v 1. řadě seriálu nám i tentokrát jde hlavně o zachycení emocí a životního příběhu jednotlivých tvůrců, kteří řemeslo většinou převzali od svých předků a často jej vykonávají jako jedni z posledních u nás. Právě proto je důležité o těchto vzácných lidech mluvit a představit je i širší veřejnosti,“ myslí si autorka scénáře Kateřina Nosková.

Od září se štábu podařilo natočit osm tvůrců. Za většinou z nich se filmaři museli vydat na Valašsko, které je od televizní základny v srdci Slovácka vzdálené přibližně dvě hodiny cesty. Ve většině případů se tak jedná o celodenní výlety s návratem v pozdnějších večerních hodinách.

Cesty na Valašsko jsou pro nás sice časově náročnější, ale když vezmeme v úvahu pohostinnost místních lidí, nemůžeme si vůbec stěžovat. Třeba nedávno jsme natáčeli v Zubří u paní Marie Pyrchalové, která se věnuje tradiční zuberské výšivce. Jen co jsme otevřeli dveře, už nám nabízela domácí frgály, řízečky, korbáčky a samozřejmě nechyběla ani slivovice na kuráž. No zkrátka moc se nám tam líbilo!“ vzpomíná na poslední natáčení kameraman David Roubínek.

Do konce roku si tříčlenný štáb dá krátkou pauzu a po novém roce se opět pustí do práce. „Přibližně do června bychom chtěli mít všechny tvůrce natočené. V letních měsících se budeme věnovat postprodukci, tedy práci ve střižně, psaní textů a ladění všech detailů,“ přiblížil další pracovní náplň producent seriálu Jan Dudek.

Seriál Bohatství ukryté v tradici, 2. řada je spolufinancován Zlínským krajem.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x