Návštěvníci zlínské zoo mohou poprvé obdivovat pětici aligátorů nebo nakrmit žirafy

Foto: Archiv ZOO Zlín
ZLÍN - Návštěvníci zlínské zoo mohou v těchto dnech zavítat k letní expozici aligátorů před zámkem Lešná, kde poprvé uvidí kompletní skupinu aligátorů amerických. Zážitek na ně čeká i u výběhu žiraf, kde díky nové vyhlídce mohou lidé tato dlouhokrká zvířata i nakrmit, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Do venkovní nádrže před zámkem Lešná chovatelé přestěhovali i aligátořího samce Vincenta a čtvrtou samici Milenu. V letní expozici aligátoři zůstanou po dobu prázdnin, s příchodem chladnějšího počasí se opět vrátí do vytápěného skleníku v chovatelském zázemí.

Zlínská zoo chová aligátory americké od roku 2002. V současně době má ve své kolekci pětici těchto majestátní plazů, čtyři samice a jednoho samce. Před vlastním přesunem absolvovala zvířata zdravotní kontrolu a vážení. Ukázalo se, že všechna zvířata jsou ve skvělé kondici a oproti minulému roku každý aligátor nějaké to kilo i přibral. Nejmohutnější z celé pětice je samec Vincent, který příští rok oslaví 30. narozeniny, u něj váha ukázala 120 kg. Devatenáctiletá samice Zubajda váží 62 kg, stejně stará Boubelka 70 kg, čtrnáctiletá Milena 68 kg a opět stejně stará Rozárka 55 kg.

Kromě toho by si návštěvníci zlínské zoo neměli nechat ujít ani zbrusu nový zážitek se žirafami. „U výběhu afrických kopytníků jsme vybudovali novou vyhlídku, která nabídne nejen jedinečný výhled na celý výběh, ale také nezapomenutelný zážitek v podobě krmení žiraf. Krmení je možné v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin. Stačí si jen v pokladně na vyhlídce zakoupit větvičky,“ upřesnila Bujáčková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x