Nemocnice dostaly dvacet přístrojů na podporu dýchání

Foto: Jiří Balát
ZLÍNSKÝ KRAJ – Správa státních hmotných rezerv poskytla Zlínskému kraji dvacet přístrojů na podporu dýchání typu HFNO (High Flow Nasal Oxygenation). Přístroje ihned zamířily do čtyř nemocnic, kde pomohou hospitalizovaným pacientům s onemocněním covid-19.

Aktuální epidemiologická situace ve Zlínském kraji je stále jedna z nejhorších v České republice. Nemocnice proto jakoukoli pomoc, ať už materiální nebo personální, velice vítají.

Přístroje jsme ihned po převzetí poslali do nemocnic v našem kraji, po pěti z nich obdržely Kroměřížská nemocnice, Vsetínská nemocnice, Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a také Nemocnice Valašské Meziříčí. Uherskohradišťská nemocnice má aktuálně těchto přístrojů dostatek,“ informoval tajemník krizového štábu Zlínského kraje Robert Pekaj.

Zatímco při napojení na umělou plicní ventilaci musí být pacient uveden do umělého spánku, u HFNO přístrojů používaných u standardních lůžek je hospitalizovaný zcela při vědomí, a přitom dostává velké množství kyslíku do plic, čímž se významně oddaluje nutnost použití umělé plicní ventilace.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x