Nenapravitelný recidivista má na svém kontě jen za leden desítky trestných činů

Ilustrační foto
KROMĚŘÍŽSKO – Kriminalistům se v uplynulých dnech podařilo objasnit případ sériových krádeží, kterých se dopustil pětadvacetiletý muž na území Kroměříže v průběhu letošního ledna. Nenapravitelnému recidivistovi hrozí až pět let za mřížemi.

Pětadvacetiletý muž, který není díky své trestné minulosti policii neznámý, započal svoji další sérii trestné činnosti hned začátkem tohoto roku. Zkraje ledna si vyhlédl rozlehlé staveniště na Kroměřížsku, odkud sebral vše, co mu přišlo pod ruku. „Odnesl si převážně hodnotné stavební elektrické nářadí v hodnotě dvaceti tisíc korun,“ upřesnil policejní mluvčí Radomír Šiška.

O pár dní později ho zlákal obsah dvou uzamčených zaparkovaných vozidel, které po rozbití oken prohledal a odcizil ruční svítilnu. Následný den se rozhodl vniknout do prostor obchodního domu přes nákladovou rampu. „Odtud si odnesl elektroniku v hodnotě čtyřiceti tisíc korun,“ pokračoval Šiška.

V půli ledna odcizil se svým společníkem dvě uzamčená horská jízdní kola odstavená na autobusovém nádraží v celkové hodnotě necelých sedmi tisíc korun. Společně se také vloupali do poklady místního výstaviště, odkud vzali elektronickou pokladnu za dvanáct tisíc korun. Několikrát svou návštěvou poctil také jednu z kroměřížských prodejen drogerie, kde postupně ukradl zboží za téměř tři tisíce korun.

Ve druhé půli ledna se pro změnu s jiným spolupachatelem vloupal do kanceláře místní ubytovny, odkud si odnesli finanční hotovost přesahující sto padesát tisíc korun. V průběhu šetření dále vyšlo najevo, že podezřelý nabídl mladistvému, jednomu ze spolupachatelů, k užití konopí.

Celková škoda na odcizených věcech a zmíněné finanční hotovosti přesáhla dvě stě tisíc korun,“ dodal policejní mluvčí.

Známému recidivistovi, který je nyní již ve vazbě, hrozí za trestné činy krádež, nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a ohrožování výchovy dítěte až pět let za mřížemi.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x