Neznámý pachatel odřezal ze stavebního válce hydromotor za půl milionu

Foto: KŘP ZK
FRYŠTÁK – Policisté z Fryštáku ve spolupráci s kriminalisty se od víkendu zabývají krádeží hydromotoru ze stavebního válce, který byl odstaven v místě stavby dálnice R49 Fryšták – Hulín. Zloději hrozí až pět let za mřížemi.

Stavební válec byl zaparkovaný na staveništi za Fryštákem ve směru jízdy na Holešov mezi odbočkami k místním částem Lukovské a Žabárna v průběhu noci ze čtvrtka 20. na pátek 21. října.

Když chtěl řidič stavebního stroje začít v pátek po šesté hodině ráno pracovat, zjistil, že nejde nastartovat. Při prohlídce potom uviděl, že uvnitř chybí hydromotor, který někdo neodborně odřezal. Vzhledem k tomu, že z kabelů stále ještě vytékal olej, pravděpodobně ke krádeži došlo nad ránem,“ přiblížila krádež policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Škoda, kterou zloděj způsobil, činí minimálně půl milionu korun. V případě jeho vypátrání a odsouzení hrozí pachateli až pětiletý trest odnětí svobody.

Pokud jste projížděli mezi Fryštákem a Holešovem v noci ze čtvrtka na pátek a všimli jste si pohybu vozidla v místě stavby dálnice nebo čehokoli jiného, co by mohlo policistům pomoci při pátrání po pachateli krádeže, volejte, prosím, na linku tísňového volání policie – 158,“ apeluje na veřejnost policejní mluvčí.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x