O zvukovou mapu Luhačovic je zájem, za první rok ji využily čtyři tisíce lidí

Foto: MěU Luhačovice
LUHAČOVICE - Jedinečný projekt Zvuková mapa Luhačovic, který byl zahájen vloni v červnu, zaujal veřejnost i odborníky. Jen za první rok mapu využily čtyři tisíce lidí, serveru Zlin.cz to sdělil za luhačovickou radnici Nikola Synek.

Mimořádný bedekr, který provází návštěvníky lázeňským městem formou kratičkých rozhlasových her namluvených známými herci, se setkal s úspěchem. „Za první sezonu od spuštění (27. 6.) až do konce roku 2019 webové stránky využilo cca 2 000 uživatelů a evidujeme asi 4 000 návštěv. Což je pozoruhodné, protože právě v takové číslo jsme doufali, když jsme projekt připravovali – cíl byl tedy splněn,“ sdělila vedoucí projektu Magdaléna Petráková.

Jak dodala, do konce roku 2019 se uskutečnilo více než 50 zápůjček audiopřehrávačů v informačních centrech a v muzeu.

„To prokazuje, že online varianta je daleko oblíbenější, než ta offline. I tak jsme ale rádi, že jsou audiopřehrávače k dispozici zájemcům, kteří nedisponují chytrými telefony,“ nastínila Petráková. 

Upozornila také, že kromě úspěchu u samotných návštěvníků se setkala s ohlasem i u odborné veřejnosti. 

„Zvuková mapa Luhačovic oslovila i porotu soutěže EDEN 2019, kterou nakonec Luhačovice vyhrály. Z projektu jsou nadšené i kolegyně z TIC Brno, které stojí o spolupráci. Zvuková mapa byla součástí přihlášky do Velké ceny cestovního ruchu. Těšíme se pozornosti médií: o Zvukové mapě vyšla například reportáž ve slovácké televizi TVS nebo na iDnes,“ dodala Petráková s tím, že 2. dubna bude zvuková mapa soutěžit ve finále multimediální kategorie Prix Bohemia Radio 2020, přehlídky rozhlasové tvorby.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x