Obětí dalšího bitcoinového podvodu je 77letý senior z Uherskohradišťska. Přišel o více než milion korun

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Domníval se, že výhodně investoval téměř jeden a čtvrt milionu korun. Místo toho se sedmasedmdesátiletý senior z Uherskohradišťska stal obětí dalšího bitcoinového podvodu.

Senior chtěl z důvodu lepšího zhodnocení investovat své úspory, proto se v půli července na základě televizní upoutávky rozhodl pro zaregistrování na vybraných internetových stránkách. Na základě přihlášky ho telefonicky oslovila žena, která mu přidělila přihlašovací heslo k dokončení úspěšné registrace. Další hovor již přijal od finančního poradce, který ho seznámil s podmínkami investování.

V průběhu hovoru ho požádal, aby si nainstaloval aplikaci pro umožnění vzdáleného přístupu ke svému notebooku. Poté ho přiměl k zaplacení vstupního poplatku pět a půl tisíce korun,“ upřesnil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Následně již pod dohledem „zkušeného“ bankéře investoval prostřednictvím doporučených stránek. Současně byl přihlášen do svého internetového bankovnictví, ze kterého převáděli dílčí investice na nákup různých komodit, včetně bitcoinů.

Minimálně v osmi krocích celkově převedl jeden milion dvě stě tisíc korun na jemu neznámý účet,“ pokračoval Šiška.

Neznámému pachateli hrozí za trestný čin podvod v případě jeho dopadení až osm let za mřížemi.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x