Obyvatelé Hradiště mohou nominovat lidové tvůrce na Cenu Vladimíra Boučka

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Uherské Hradiště)
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - I v letošním roce bude město Uherské Hradiště udělovat významným lidovým výrobcům Cenu Vladimíra Boučka pro zachování a rozvoj lidové umělecké výroby. Návrhy na udělení ceny mohou předkládat zástupci z řad odborné i laické veřejnosti, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Jan Pášma.

Cena může být udělena osobám, které udržují a zachovávají při své činnosti znalosti a dovednosti nutné pro provozování tradičních lidových řemesel a které výsledky své činnosti prezentují na veřejnosti při konání jarmarků lidových uměleckých řemesel v Uherském Hradišti, při akcích pořádaných Slováckým muzeem a při jiných podobně zaměřených akcích na území města Uherské Hradiště.

Návrhy na udělení ceny mohou předkládat zástupci z řad odborné i laické veřejnosti. „V případě, že se někdo rozhodne podat návrh, je třeba jej, v souladu se schváleným Statutem Ceny Vladimíra Boučka pro zachování a rozvoj lidové umělecké výroby, zaslat nebo podat písemnou formou na adresu: Městský úřad Uherské Hradiště, odbor kultury, školství a sportu, Protzkarova 33, 686 01 Uherské Hradiště, a to nejpozději v termínu do 19. února 2021,“ dodal Pášma. 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x