Od pondělí bude nutná rouška i při větších venkovních akcích

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)
ZLÍN – Nové nařízení v souvislosti s nemocí Covid-19 oznámili v pátek zlínští krajští hygienici. Veřejnost o tom informovali na svých webových stránkách.

Krajská hygienická stanice Zlínského kraje vydala nařízení mimořádného opatření s účinností ode dne 21. září, spočívající v zákazu pohybu a pobytu bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to na hromadných akcích s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, konaných ve venkovních prostorech na území okresů Zlín, Uherské Hradiště a Kroměříž.

Zákaz se podle informace hygieniků nevztahuje na: děti do dvou let věku, na osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra, s kognitivní poruchou či závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu. Povinnost mít roušku neplatí ani pro osoby při provádění autorského díla – například divadelního, tanečního nebo hudebního představení, pro osoby přednášející a osoby účinkující při tvorbě a výrobě audiovizuálního díla nebo pořadu. Stejně tak nemusí mít během své práce roušku na ústech moderátoři, redaktoři a další osoby vystupující v rozhlasových, televizních a dalších pořadech. Stejnou výjimku mají také sportovci nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu nebo soutěže.

V pátek 18. září bylo ve Zlínském kraji celkem 747 lidí pozitivních na Covid-19. Nejvíce, 239 jich evidovali v Uherském Hradišti, nejméně, jen osm, jich je v Rožnově pod Radhoštěm. Od začátku pandemie zemřelo na tuto nemoc v kraji sedm lidí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x