Od pondělí nepojedou v Kroměříži autobusy MHD po osmé hodině večer

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
KROMĚŘÍŽ - Autobusy kroměřížské městské hromadné dopravy od pondělí 2. listopadu pojedou v pracovní dny i o víkendu pouze do 20:00. O omezení, které souvisí s pandemii, informoval server Zlin.cz mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Omezení souvisí s opatřením vlády, podle něhož platí zákaz vycházení od 21:00 do 4:59. „Opatření začalo platit ve středu, obsazenost nočních spojů, které jsou vždy méně vytížené, se jeho vlivem snížila až o 50 procent. Kromě zákazu vycházení je důvodem omezení i úspora nákladů a ekonomika provozu,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Omezení se dotkne devíti spojů na čtyřech linkách. „Od středy, kdy začal platit zákaz vycházení v noci, přepravily v průměru jen asi 20 cestujících, což dělá asi dva cestující na spoj. Pro omezení jsme se rozhodli i proto, že noční služby v kroměřížské nemocnici a psychiatrické nemocnici začínají už v 19:00. Jejich zaměstnanci se tak do práce dostanou i po zrušení večerních spojů,“ popsal Jaroslav Černý, vedoucí provozu MHD ve společnosti Kroměřížské technické služby, která MHD provozuje.

Noční spoje nepojedou po dobu, kdy bude platit zmíněný zákaz vycházení v noci. Kvůli nouzovému stavu a opatřením souvisejícím s epidemií koronaviru jezdí autobusy městské hromadné dopravy v Kroměříži od 19. října v prázdninovém režimu. K omezení došlo kvůli přerušení výuky ve školách, které způsobilo značný úbytek cestujících.

Cestující v MHD musejí mít podle opatření vlády ve vozidlech i na zastávkách nasazenou roušku či jinou ochranu úst a nosu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x