„Od poloviny prosince, kdy jsme vyjeli na řadu tratí, jsme nechtěli cestujícím komplikovat život zaváděním změn, a tak jsme neřešili, kde si jízdenku koupili. V našem vlaku to bylo bez přirážky, i když to není na české železnici obvyklé. V některých stanicích jsme otevřeli pokladny a naším cílem je, aby si cestující kupoval jízdenku tam, a ne ve vlaku. Od března tak zavádíme přirážku za nákup ve vlaku v případech, kdy si cestující mohl koupit jízdenku v pokladně,“ řekl Jiří Nálevka.
Manipulační přirážka se nebude uplatňovat v případech, kdy je odbavení cestujících ve stanicích s otevřenou pokladní přepážkou bez manipulační přirážky umožněno právními předpisy. To se týká například držitelů průkazů ZTP a ZTP/P nebo návazného odbavení cestujícího, který přestupuje z vlaku jiného dopravce a pro předchozí úsek cesty se prokáže jízdním dokladem v tarifu předchozího dopravce.
Na tratích na Zlínsku je přirážka podle Tarifu Zlínského kraje 40 korun, připočítává se ve stanicích v Bylnici, Horní Lidči, Kunovicích, Luhačovicích, ve Starém Městě u Uherského Hradiště, v Uherském Hradišti, Uherském Brodě, ve Valašském Meziříčí, Veselí nad Moravou nebo ve Vsetíně, a to v době, kdy jsou pokladny otevřeny. Pokud je pokladna uzavřena, manipulační příplatek cestující nezaplatí.
„Naši stevardi budou cestující ve vlacích upozorňovat, že v jejich nástupní stanici je otevřena pokladna a že si mohou koupit jízdenku předem a bez přirážky tam. K cestujícím budeme vstřícní a ze začátku budeme nové podmínky vysvětlovat,“ doplnil Jiří Nálevka.
Pro děti pak Arriva připravila speciální dětskou jízdenku. „Od našich nejmenších cestovatelů a jejich rodičů jsme často slyšeli, že by chtěli svoji jízdenku. Připravili jsme pro ně sérii dětské jízdenky s vlakem Arriváčkem. K dostání je u našich stevardů a na pokladnách. Na zadní straně mohou děti vybarvovat obrázek, luštit tajenku nebo projít bludištěm,“ uzavřel Nálevka.