Opilý a pod vlivem drog ujížděl policejní hlídce

Foto: Policie ČR
VSETÍNSKO - Téměř tři promile alkoholu v dechu a pozitivní test na marihuanu měl v sobotu odpoledne řidič, který ujížděl policejní hlídce a který nakonec havaroval.

V sobotu před šestou hodinou večer projížděla hlídka cizinecké policie po silnici I/57 obcí Bystřička. V úrovni u Češkova mlýna je agresivní jízdou předjel řidič ve vozidle subaru. Policisté se ihned vydali za ním a s použitím majáků a světelného nápisu STOP ho chtěli zastavit.

Řidič nereagoval, naopak začal zrychlovat a odbočil ze silnice první třídy do obce Bystřička. Asi po půl kilometru odbočil na lesní silnici, kde po asi kilometru nezvládl vlivem podnapilosti řízení, dostal smyk, vjel do příkopu, odkud bylo vozidlo odhozeno zpět na komunikaci a zůstalo převrácené na levém boku. Řidič na výzvu policistů vylezl z vozidla, načež mu policisté nasadili pouta a zajistili ho. Při nehodě utrpěl lehké poranění, které mu ošetřili zdravotníci rychlé záchranné služby.

Policisté zjistili, že se jedná o čtyřicetiletého muže z Bystřičky. Při dechové zkoušce na alkohol mu naměřili 2,74 promile. I test na drogy měl pozitivní, konkrétně na marihuanu. Přivolaní dopravní policisté muži zadrželi řidičský průkaz.

Řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x