Opilý cyklista skončil po dvou propitých dnech v příkopu. Nadýchal 3,52 promile!

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Usednout za volant nebo řidítka bicyklu neváhalo hned několik hříšníků, kteří se před jízdou notně posílili alkoholem. Rekordmanem se stal cyklista, který nadýchal neuvěřitelných 3,52 promile.

V pátek 28. října poblíž obce Žítková zastavila policejní hlídka notně opilého řidiče vozidla značky Škoda Octavia, který krátce po třetí hodině odpoledne nadýchal 2,6 promile alkoholu.

Navíc hlídka zjistila, že má uložen zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do poloviny roku 2024. Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová a dodala, že na takové jednání zákon pamatuje až dvouletým vězením.

Alkoholu se nevyhýbal ani cyklista, který v sobotu večer brázdil silnice mezi Bojkovicemi a Krhovem. Muž doslova jezdil od krajnice ke krajnici a navíc bez osvětlení. Nakonec tuto nebezpečnou jízdu nezvládl a sjel do příkopu, kde už zůstal.

Přivolaní policisté u něj provedli dechovou zkoušku s výsledkem 3,52 promile. Opilý cyklista přiznal, že celý pátek a sobotu propil s kamarádem,“ pokračovala policejní mluvčí s tím, že muž bude muset celou situaci vysvětlit i před přestupkovou komisí a navíc mu hrozí tučná pokuta.

V neděli navečer nadýchal 0,39 promile alkoholu také mladý muž za volantem vozidla BMW v Uherském Hradišti. „Policisté navíc z dostupné evidence zjistili, že má platnou blokaci řidičského oprávnění a u vozidla je od konce srpna propadlá technická kontrola,“ uzavřela Šabatová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x