Opilý řidič naboural do rodinného domu. Od nehody chtěl ujet a majiteli domu vyhrožoval sekáčkem na maso

Foto: Policie ČR
ZLÍNSKO – Devětadvacetiletý muž pod vlivem alkoholu naboural v neděli brzy ráno do rodinného domu v obci Brumov-Bylnice. Od nehody chtěl následně ujet a když se mu v jeho úmyslu snažil majitel domu zabránit, vytáhl na něj sekáček na maso a vyhrožoval mu zabitím.

Muž po večírku, kterého se zúčastnil ve Valašských Kloboukách, projížděl v 5 hodin ráno obcí Brumov-Bylnice a chtěl pokračovat ve směru ke státní hranici. „Nezvládl ale projet zatáčkou a narazil nejprve do dopravní značky se zrcadlem a poté do fasády rodinného domu,“ upřesnila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Majitel domu vyběhl ven, a protože viděl, že muž má nastartované vozidlo a chce ujet, otevřel mu zadní dveře a volal na něj, ať počká na policii. To řidiče rozčílilo, vylezl z auta se sekáčkem na maso v ruce, máchal s ním proti majiteli domu a křičel na něj, že ho zabije.

Rodinní příslušníci majitele domu agresorovi v útoku zabránili. Po příjezdu policie muž zahodil sekáček na zem,“ pokračovala Kozumplíková.

Dechová zkouška u řidiče poté ukázala hodnotu 2 promile alkoholu, další vyšetření a také zkoušku na přítomnost drog ale odmítl. „Se slovy „no comment“ odmítal také jakoukoli komunikaci s přítomnými policisty,“ informovala policejní mluvčí.

Kriminalisté, kteří dorazili na místo, muže zadrželi a po lékařském vyšetření převezli do policejní cely. „Jeho vozidlo i sekáček na maso zajistili pro účely trestního řízení,“ doplnila Kozumplíková.

V době havárie seděla na místě spolujezdce jednadvacetiletá žena, kterou převezli záchranáři s lehkým zraněním do nemocnice. Řidič vyvázl bez zranění.

Následující den po vystřízlivění vyjádřil řidič nad svým jednáním lítost a vysvětlil, že si od okamžiku havárie nic z toho, co se stalo, nepamatuje,“ řekla Monika Kozumplíková.

Celková škoda na vozidle, dopravní značce a rodinném domě je předběžně vyčíslena na 210 tisíc korun.

Kriminalisté muži ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a nebezpečné vyhrožování. „V případě odsouzení tak může strávit až tři roky za mřížemi,“ dodala policejní mluvčí.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x