Otec s dcerou přišli nekalou metodou k pozemku, teď jim hrozí vězení

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherskohradišťským kriminalistům se letos podařilo prokázat spáchání trestného činu lichva dvěma lidem z Uherskohradišťska. Jednalo se o pětašedesátiletého muže a jeho jednatřicetiletou dceru, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Obvinění po předchozí vzájemné domluvě využili rozumové slabosti dvaapadesátiletého muže za účelem získání majetkového prospěchu. Bezmála pět let ho navštěvovali a naléhali na něj, aby jim prodal nebo daroval pozemek. Nakonec se jim ho díky neustálému nátlaku povedlo zmanipulovat a on s převodem pozemku souhlasil. S obviněnou pak uzavřel kupní smlouvu o převodu vlastnictví pozemku za částku 52 tisíc korun, přestože hodnota tohoto pozemku činila 800 tisíc korun.

„Obvinění tak využili důvěřivosti, naivity a rozumové slabosti poškozeného ve svůj prospěch a přiměli ho k uzavření zcela nevýhodné kupní smlouvy. Skutečná hodnota pozemku jim při tom byla známa. Věděli, že se jedná o pozemek vhodný pro stavbu rodinného domu a jeho hodnota je mnohonásobně vyšší než dohodnutá kupní cena. Muži tak způsobili škodu bezmála 750 tisíc korun,“ konstatovala Kyšnerová. Dodala, že dvojici nyní za tento trestný čin hrozí až pětileté vězení.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x