Páník je zpět. A úkol má přetěžký. Viry neviry

trenér Bohumil Páník (Foto: Zlin.cz)
ZLÍN - Je zpátky, koketoval s Příbramí, ale věci se daly do pohybu. Zlín pod vedením bývalého Páníkova asistenta Jana Kameníka dvakrát doma prohrál a právě druhá porážka už věci trenérské opravdu rozhýbala.

Představenstvo v úterý odvolalo Jana Kameníka a do funkce hlavního trenéra se po dvou letech a deseti dnech vrátil o čtvrt století starší a taky zkušenější Bohumil Páník.

U prvního týmu působil už na přelomu tisíciletí, naposledy od konce roku 2014 do konce února 2018. Za pár dnů dostal i se souputníkem Janem Sombergem laso z Ostravy. Ale 30. prosince loňského roku taky podivného padáka.

Teď je duo P+S zpět. Tým na jaře třikrát prohrál a jednou remizoval. Padl až na 14. místo Fortuna ligy a je v ohrožení.

„Kádr je tu silný, má určitě navíc, los ale není lehký, do konce základní části jen šest kol,“ moc dobře ví ostřílený staronový šéf zlínské kabiny.

Hráči jsou docela na dně.Úsměvy nehledejte ani po tréninku.

„Nehrajeme tak špatně, ale prostě musíme přidat, zvednout se, s novým trenérem nová výzva,“ ví moc dobře jeden z hráčů Róbert Matejov.

„Budeme hrát bez diváků, ale viry neviry, všechno bude v nás,“ ví trenér Páník moc dobře.

Na první vystoupení bude čekat chviličku. Zlín hraje v Jablonci už tento pátek a pak doma s Ostravou. Což je pro Páníka pikantní.

„Nechci moc předjímat, další změny při nevyzpytatelném vývoji situace s nebezpečím šíření epidemie mohou nastat. Hrát bez diváků zase úplnou novinkou není. Třeba na duelech s velmi kvalitními soupeři na soustředěních to máme odzkoušené,“ hlásí muž velmi zvučného hlasu, který vstupuje potřetí do téže řeky.

Cíl je jasný, utéct z baráže.

Jenže ví dnes někdo, zda se soutěž normálně dohraje?