Pavel Kostka: jak jsme na tom s ochranou před koronaviry?

ZLÍN - Jím vedená firma Ego Zlín má hodně co říci k současnému nebezpečí šíření koronaviru, který se objevil ve velkém v Číně a šíří se celým světem. Ředitel společnosti Pavel Kostka upozorňuje na to, že nejde zdaleka jen o současnou situaci. I když ta se nyní poměrně vyhrocuje a svádí k větší pozornosti než dosud.

Společnost má totiž za cíl ochranu před nejrůznějšími biologickými i dalšími specifickými hrozbami už prakticky od svého založení, což bylo v roce 1992.

Kostka také coby respektovaný odborník stojí za pořádáním vědeckých konferencí s názvem Medicína katastrof. Letos se v červnu uskuteční už její 23. ročník, podle všeho za velké pozornosti odborné veřejnosti i médií.

Dnes se ve Štípě vyrábějí desítky produktů, momentálně se nejvíce mluví o izolátorech a biovacích, které mají pomáhat ve chvílích, kdy by se riziko šíření koronaviru stalo reálnou situací.

To samozřejmě nelze zdaleka vyloučit. Nákaza totiž už útočí i v okolních zemích, třebaže nadále dominuje v relativně vzdálené Číně.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x