Perný den hasičů. Během úterý zasahovali hned u tří požárů

Požár chaty u obce Zádveřice-Raková. Foto: HZS ZK
ZLÍNSKÝ KRAJ – Během včerejšího dne měli hasiči ve Zlínském kraji pořádně napilno. Postupně museli vyjet hned ke třem požárům, ke kterým došlo v Dolní Bečvě, Zádveřicích-Rakové a ve Zlíně v místní části Zlínské Paseky.

V noci z pondělí na úterý začal hořet nákladní automobil u průmyslového areálu v Dolní Bečvě na Vsetínsku. Oznamovatel hasičům v 2:52 hodin sdělil, že u jedné z průmyslových budov vidí požár a hustý černý dým. Na místo proto okamžitě přijely jednotky profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm a jednotky dobrovolných hasičů obcí Horní Bečva a Dolní Bečva.

Hlídka Policie České republiky potvrdila, že se jedná o požár kamionu. Požár jsme uhasili třemi proudy vody. Během hašení musela být odtlačena poblíž stojící dodávka. Ta byla požárem poškozena pouze na povrchu,“ popsal zásah nadpraporčík Roman Žemlička z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a dodal, že kamion byl plně naložený vlhčenými ubrousky, které naštěstí neshořely.

Při požáru se nikdo nezranil. Výše škody byla stanovena v předběžné výši 7,7 milionu korun. Příčina požáru zůstává ve společném šetření hasičů a policie.

K dalšímu požáru došlo v ranních hodinách u obce Zádveřice-Raková v místní části Dolní Trávníky, kde začala hořet chata v lesním porostu. K požáru byly povolány jednotky dobrovolných hasičů z Vizovic a Zádveřic, kvůli nepřístupnému terénu však nemohly přijet až k místu požáru.

Muselo být vytvořeno dálkové vedení vody v délce asi 150 metrů. Průzkumem bylo zjištěno, že hoří objekt chatky o ploše asi 6 metrů čtverečních. Uvnitř chatky ani v jejím okolí nebyla žádná osoba,“ uvedl Roman Žemlička s tím, že požár se naštěstí nerozšířil na lesní porost.

Vzniklou škodu hasiči předběžně vyčíslili na 30 tisíc korun. Příčina požáru zůstává ve společném šetření hasičů a policie.

Klidnou službu neměli ani hasiči ze Zlína, kteří před polednem zasahovali u požáru chaty ve Zlíně v místní části Zlínské Paseky v ulici Mezihoří.

K hořící chatě nevedla žádná komunikace, a proto jsme museli vytvořit dálkové vedení vody v délce asi 200 metrů. Uvnitř chaty nebyly nalezeny žádné osoby,“ dodal Roman Žemlička.

Také příčina tohoto požáru zatím zůstává v šetření hasičů.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x