Pes neměl lístek ani náhubek, jeho majitel napadl revizora

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)
ZLÍN - Další případ napadení pracovníka přepravní kontroly při výkonu povolání zaznamenala Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO). Revizor byl zraněn a musel vyhledat lékařské ošetření, pachatele se podařilo předat hlídce městské policie, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

Zaplacení pokuty požadoval revizor při kontrole jízdních dokladů od cestujícího, který jel trolejbusem se psem. Sám sice měl jízdenku pro jednotlivou jízdu, ale v rozporu se smluvními přepravními podmínkami se neobtěžoval označit jízdenku také pro psa a ani neupevnil na hlavu zvířete náhubek. Stalo se tak nedlouho po 18. hodině v trolejbusu linky 3, který směřoval od zastávky Podhoří-sídliště do centra Zlína.

Majitel psa odmítl zaplatit pokutu a nebyl ochoten ani předložit doklad totožnosti, aby mohl revizor případ sepsat pro dodatečné vymáhání přirážky. „Byl na mě hrubý, nejdříve verbálně, potom se pokusil protlačit vedle mne, aby na zastávce utekl, dokonce šlapal po sedadlech,“ popsal situaci napadený revizor. Když řidič na žádost napadeného revizora i jeho kolegy ve službě zavřel dveře, provinilec nečekaně vysadil do revizorovy tváře silný úder pěstí. Mezitím už druhý revizor požádal mobilním telefonem o pomoc městskou policii. Oba revizoři drželi přestupníka ve vozidle, aby neuprchl, až do příjezdu policejní hlídky. Potom už mu nezbylo, než se začít ze svých činů zodpovídat. Byla zjištěna jeho totožnost (rok narození 1967), strážníci sepsali výpovědi účastníků incidentu. Revizoři odjeli na dispečink DSZO a sami se podrobili dechové zkoušce na vliv alkoholu – s negativním výsledkem.

Napadený revizor měl po incidentu poničené brýle, poraněnou tvář, nalomený zub v horní čelisti a pachatel (nikoli pes) mu také do krve pokousal levou ruku. Napadený pracovník přepravní kontroly následně v doprovodu kolegy vyhledal lékařské ošetření v ambulanci akutního příjmu Krajské nemocnice T. Bati. Přestupek bude s pachatelem řešit Magistrát města Zlína.

Poslední případ fyzického napadení revizora zaznamenali v DSZO před necelými třemi měsíci. Fyzických útoků na pracovníky přepravní kontroly eviduje DSZO zpravidla několik jednotlivých případů do roka, někdy i s následnou pracovní neschopností. V uplynulém roce 2019 zachytili revizoři DSZO celkem 6 889 černých pasažérů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x