Pestrý červen na Valašsku: oslavy výročí CHKO Beskydy, Pohádkový les i Valachy man

Valachy man děti. Foto: Resort Valachy
VELKÉ KARLOVICE – Resort Valachy chystá ve Velkých Karlovicích na červen hned několik zajímavých akcí, během nichž si na své přijdou rodiče s dětmi, ale také sportovci nebo milovníci hudby. První z akcí se koná už tuto sobotu 3. června.

Oslava výročí 50 let CHKO Beskydy na Kulíškově naučné stezce

Chráněná krajinná oblast Beskydy slaví letos 50 let a při té příležitosti Správa CHKO připravila několik akcí, z nichž jedna se uskuteční na Kulíškově naučné stezce u hotelu Horal.

Správa CHKO zde připravila pro návštěvníky zábavnou hru, kterou si mohou zahrát kdykoli od 3. června do 2. července. Stačí si vyzvednout arch s otázkami na označeném místě u správní budovy golfového hřiště vedle hotelu Pod Javorem. Po splnění úkolů dostanou děti malou odměnu,“ přiblížila PR manažerka Resortu Valachy Martina Žáčková.

V sobotu 3. června při příležitosti zahájení hry se chystá i doprovodný program. Od 9 do 16 hodin bude na startu infostánek CHKO Beskydy s tvořivými a soutěžními aktivitami pro děti.

Kulíškova naučná stezka, vybudovaná Resortem Valachy, patří k vyhledávaným cílům rodin s dětmi. Procházka v délce 2,5 km vede kolem hotelu Horal a jeho golfového hřiště. Lemuje ji 10 zastavení, na nichž se návštěvníci dozvídají zajímavosti ze života zvířat žijících v CHKO.

Pomyslným průvodcem stezkou je kulíšek, což je vzácná sova, která hnízdí právě v oblasti Velkých Karlovic. Výlet mohou rodiče s dětmi zakončit u hotelu Horal, kde je velké dětské hřiště a možnost občerstvením v hotelové restauraci s terasou, která nabízí Kulíškovo menu – dětskou specialitu s plyšovou sovičkou kulíškem na památku,“ pokračovala Žáčková.

Pohádková cesta lesem u Galiku

V neděli 11. června se u hotelu Galik v Resortu Valachy Velké Karlovice koná oblíbená Pohádková cesta lesem. Děti se při procházce potkají s oblíbenými postavičkami z filmů a pohádek a budou s nimi plnit různé úkoly. „V cíli budou připraveny i hry se žabákem Coquim, Gogen herní zóna, stánek s deskovými hrami Mindok, živá zvířátka, ruličkové překvapení nebo bubenická show v podání dětí ze ZUŠ Karolinka,“ sdělila Martina Žáčková.

Na pohádkovou trasu od hotelu Galik je možné se vydat kdykoli od 9:30 do 12:00. Vstupné je dobrovolné.

Hudební večery v Lanterně

Hotel Lanterna pokračuje i v červnu v tradici hudebních večerů. Některé se budou konat i na venkovní terase. Večerní posezení zde návštěvníkům zpestří regionální interpreti různých hudebních žánrů. Akce jsou přístupné nejen ubytovaným hostům, ale i široké veřejnosti.

  • So 3. 6. (18:00 – 21:00) – Harfenistka Lucie Fajkusová
  • So 17. 6. (18:00 – 21:30) – Cimbalistka Anežka Tkáčová
  • Pá 30. 6. (20:00 – 23:00) – Kytarista a zpěvák Bolek Vjaclovský

Triatlon Valachy Man u Bystřičky

Trasy pro zkušené sportovce, ale taky úplné začátečníky nebo děti: to vše letos opět nabídne Valachy Man, největší český triatlonový závod pro širokou veřejnost, který se uskuteční 24. a 25. června, a to nově u vodní nádrže Bystřička na Vsetínsku.

Valachy man je mini triatlon a zvláště jeho krátká trasa je ideální pro hobíky a začátečníky. Pro mnohé bývá vůbec první závodní zkušeností v tomto krásném sportu. Nahrává tomu fakt, že startujeme intervalově, takže odpadá obava z hromadného startu do vody i ostych ze srovnávání s výkony ostatních sportovců na trati,“ zve hlavní organizátor Valachy mana Bohuslav Komín.

Pro zkušené sportovce je na Valachy manovi připravena hlavní – dlouhá trasa, která je navíc otevřená i štafetám. Nově letos přibyla ještě třetí Xterra trasa, protože se Valachy man stal součástí Mistrovství ČR v terénním triatlonu a XTERRA evropského poháru. Tradiční součástí i závody dětí.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x