Pětadvacetiletý muž kradl na Kroměřížsku vše, na co přišel

Ilustrační foto
KROMĚŘÍŽSKO – Pětadvacetiletý muž se v období od září do listopadu dopustil v Hulíně a Kroměříži hned dvanácti trestných činů včetně krádeže, poškození cizí věci a padělání. Jednoduše řečeno - kradl vše, co mu přišlo pod ruku.

Pětadvacetiletého muže z Hulína obvinil minulý týden komisař z Oddělení obecné kriminality v Kroměříži z trestných činů krádež, neoprávněné užívání cizí věci, poškození cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Koncem září muž odcizil z chodby bytového domu v Hulíně dětskou motorku, následně se vloupal do prodejny s občerstvením a do kadeřnictví, kde ukradl různé věci. Před domem v Kroměříži a v Hulíně pak ukradl přívěsné vozíky. Během návštěvy své bývalé přítelkyně odcizil klíče od jejího vozidla a bez svolení odjel do Kyselovic, kde se vloupal do prodejny potravin. Ukradl zde cukrovinky, kávu, cigarety, oblečení, hodinky a další věci. Dále se vloupal do garáže v Kroměříži, ze které vzal pracovní nářadí a další předměty.

Všechny ukradené věci poté naložil do automobilu, který byl v garáži zaparkován, a odjel do Kojetína, kde se auto snažil přestříkat na černou barvu a navíc na něm při svých cestách prorazil vanu. Zničené auto pak ponechal ve Skašticích,“ uvedla Simona Kyšnerová z oddělení tisku a prevence krajské policie.

Tím však mladíkova „jízda“ neskončila. Následně vnikl do novostavby rodinného domu v Hulíně, ze které odcizil kabely. Dostal se také do jedné z firem v Hulíně, kde ho ale vyplašil alarm. Poté navštívil další garáž, opět v Kroměříži. Odcizené věci zase naložil do vozidla, které bylo v garáži zaparkováno, a odjel s ním.

Auto postříkal tentokrát šedou barvou. Ujel s ním asi 150 kilometrů a nakonec ho odstavil. Jeho poslední čin se odehrál minulý týden v úterý v další z hulínských firem. Vnikl dovnitř, vypáčil skříňku jednoho ze zaměstnanců a odcizil mu peněženku s doklady a platební kartou a také klíč od vozidla,“ pokračovala Simona Kyšnerová.

Pomocí dálkového ovladače pak zaparkovaný automobil dohledal a odjel s ním. Ujel asi 100 kilometrů a dvakrát do něj natankoval. Platil vždy odcizenou kartou. Vozidlo následně odstavil v Holešově, kde ho pak vypátrali místní policisté.

Vzhledem k tomu, že muž páchal obdobnou majetkovou trestnou činnost už v minulosti a byl za ni i odsouzen, hrozí mu nyní až tříleté vězení.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x